Do sprzedaży trafił właśnie jeden ze spadkobierców popularnej serii RollerCoaster Tycoon. Jest nim Parkitect od niezależnego studia Texel Raptor.

Parkitect jest jednym z przykładów powrotu do gatunku, który kilkanaście lat temu rozbudzał wyobraźnię nastolatków. Mowa mianowicie o grach z gatunku Tycoon, które w praktyce były niczym więcej jak prostymi symulatorami budowy własnych parków rozrywki. W przypadku tytułu debiutującego studia Texel Raptor, mamy do czynienia z przeniesieniem sprawdzonego przed laty konceptu do świata gier XXI wieku.

Parkitect - kolejka

W grze wcielimy się w zarządcę wesołego miasteczka i naszym zadaniem będzie zapewnienie odpowiedniej infrastruktury w celu osiągnięcia odpowiedniego zysku z naszego parku rozrywki. W celu stworzenia dobrze prosperującego lunaparku będziemy musieli zadbać o ilość atrakcji, drogi, oświetlenie, płace dla obsługi czy… budowę kolejnych kolejek z wagonikami. Jak w przypadku pierwowzoru, w Parkitect do dyspozycji graczy ma zostać oddana ogromna gama większych lub mniejszych narzędzi do zbudowania swojego wesołego miasteczka marzeń.

Parkitect - deszcz

Parkitect jest dostępny do kupienia na platformach Steam, GOG lub Humble Store w wersji na systemy Windows, OS X oraz Linux.


ŹRÓDŁOthemeparkitect.com
Poprzedni artykułSuperNova CS:GO Malta: Virtus.pro wygrywa mecz w derbach Polski z Team Kinguin
Następny artykułSuperNova CS:GO Malta: Virtus.pro przegrywa z drużyną NRG Esports