Blizzard oficjalnie wprowadził Tryb Rywalizacji do gry Overwatch. Powstał on z myślą o gracza, którzy szukają wyzwań, ale nie mają ochoty na szybką grę, czy rozróbę tygodnia. Aby przygotować odpowiednio graczy, wprowadzono ograniczenie 25 poziomu, Dopiero po zdobyciu tego tego levelu każdy będzie miał wystarczające pojęcie o mechanice gry, mapach i bohaterach. Algorytm dobierania graczy w Overwatch automatycznie znajdzie grę, która najlepiej odpowiada poziomowi umiejętności.

Aby rozpocząć karierę w trybie Rywalizacji, każdy nowy gracz będzie musiał ukończyć 10 meczów klasyfikacyjnych, które umożliwią określenie jego początkowej rangi umiejętności. Będzie ona miała wartość od 1 do 100, przy czym im wyższa ranga, tym wyższy poziom umiejętności.

Rangi umiejętności będą widoczne na początku każdego meczu. A ich poziom będzie zależał od tego, czy wygrywamy, czy przegrywamy. Tryb rywalizacji będzie się składał z czterech sezonów, z których każdy będzie trwał dwa i pół miesiąca. W czasie sezonów gracze będą mogli pracować na swoją rangę umiejętności i walczyć o awans w rankingach, a po zakończeniu sezonu nastąpi wyzerowanie statystyk i nastanie dwutygodniowy okres przedsezonowy. Po jego zakończeniu rozpocznie się nowy sezon i wszyscy ponownie zaczną rozgrywać mecze klasyfikacyjne.


ŹRÓDŁOplayoverwatch.com
Poprzedni artykułBioShock: The Collection, czyli odświeżony BioShock
Następny artykułAMD uruchomiło stronę Radeon.com z informacjami
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.