Czy może być coś ciekawszego, niż umieszczenie mikroskopijnych organizmów zwanych wrotkami w labiryncie Pac-Mana? Do takiego wniosku doszli naukowcy z laboratorium na University College of Southwest Norway. Od dłuższego czasu zajmują badaniami zachowania wrotek, poprzez umieszczanie ich w labiryntach z klejnotkami i orzęskami, którymi się żywią.

Podczas standardowych badań większość organizmów kończyła, spiętrzone jeden na drugim, co utrudniało studiowanie całej sceny. Naukowcy wpadli na pomysł umieszczenia mikroorganizmów w dwuwymiarowym labiryncie. Poniżej i powyżej zamieściliśmy dwa filmy obrazujące tzw. Protozoan Pac-Man.

Zapytacie się dlaczego wrotki umieszczono w labiryncie Pac-Mana? Można się domyślać, że aby takie badania nie były nudne i wiele osób chciało je obejrzeć, musiano coś wymyślić. Zapewne naukowcy grali wiele razy w grę Pac-Man i stąd pomysł na takowy labirynt. A same filmy biją rekordy popularności na YouTube. Miłego oglądania.

Mikroskopijny Pac-Man


Poprzedni artykułTP-Link nie odnowiła domen tplinklogin.net i tplinkextender.net
Następny artykułnVidia GeForce GTX 1060 – wygląd od środka
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.