Studio BioWare udostępniło kolejny kilkuminutowy film z rozgrywką w Mass Effect: Andromeda. Tym razem twórcy skupili się na systemie rozwoju postaci oraz walce. Dowiadujemy się, że będzie dostępnych 300 umiejętności do wyboru, bez podziału i ograniczeń na klasy. Gracz będzie miał do wyboru różne profile, czyli rozwiązanie które zastąpi znane klasy postaci z poprzednich odsłon serii Mass Effect.

Im więcej punktów zainwestujemy w dany profil, tym więcej bonusów w nim otrzymamy. Np. profil Adept otrzyma dodatkowy czas trwania umiejętności, zwiększone obrażenia, czy skrócony czas odnawiania. Co ciekawe, będzie możliwość dowolnego przełączania się między nimi, bez ograniczeń. Ciekawe, jak wpłynie to na całą rozgrywkę.

Warto także wspomnieć o trzech aktywnych umiejętnościach. Będą one zawsze dostępne pod ręką, a do tego gracz będzie mógł zapisać do 4 zestawów zdolności. I co najważniejsze, w czasie walki będzie się można między nimi przełączać w dowolnym momencie.

Na koniec wspomniano o członkach drużyny. Można sterować ich ścieżką rozwoju i bez problemów wykorzystywać w walce.

Mass Effect: Andromeda trafi do sprzedaży 21 marca 2017 roku. Warto wspomnieć, że osoby posiadające abonament Origin Access (PC) otrzymają 16 marca 10 godzinną wersję próbną tego tytułu.


Poprzedni artykułDodatek The Elder Scrolls Online: Morrowind z drugim zwiastunem
Następny artykułDigital Dragons 2017 już niedługo, a z nim długo wyczekiwane Indie Showcase 2017
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.