Użytkownik serwisu społecznościowego Reddit – Khemist49, kupił na eBay pudło pełne rzeczy związanych z firmą Blizzard. W opisie aukcji była informacja, że są to przedmioty wyprzedawane z jakiegoś opuszczone magazynu. Kiedy Khemist49 otrzymał przesyłkę i zobaczył jej zawartość nie mógł uwierzyć własnym oczom. W środku znajdowała się płyta CD-R z kodem źródłowym gry StarCraft I z 1998 roku.

Kod źródłowy Starcraft I z 1998 roku

Swoje znalezisko opublikował w serwisie Reddit: Found a Starcraft Gold Master from 1998. Prócz tego dodał posta na forum Nintendo oraz zrobił stream w serwisie Twitch z otwieraniem zawartości kupionego pudła.

Niedługo potem z Khemist49 skontaktowali się prawnicy reprezentujący Blizzarda. Poprosili go o zwrot ich własności. Użytkownik porozumiał się również ze swoim prawnikiem i postanowił zwrócić własność firmie Blizzard.

W nagrodę firma przysłała mu kopię gry Overwatch oraz zasiliła konto internetowe kwotą 250 dolarów. Ale to nie wszystko. Tydzień później otrzymał telefon od pracownika Blizzarda, który zaprosił go na BlizzCon. Firma opłaci wszystkie koszta, związane z zakwaterowaniem, podróżą oraz uczestnictwem w imprezie. Prócz tego będzie miał okazję na żywo porozmawiać z samymi pracownikami przy wspólnym stole.

A week later I got another call from a Blizzard employee. He wanted to thank me for returning their disc (which was in fact stolen). He then asked me if I had ever heard of BlizzCon. I said, ‘Well, yeah of course but it’s impossible for me to go, I live in the east coast and the badges are always sold out before you can refresh the page.’ He said, ‘Well, the reason we are calling you is to invite you to BlizzCon, all expenses paid, and we would love to take you out for drinks.’ I didn’t know what to say, I was shocked. I expected nothing more than the free game and the store credit. After, I thanked him 1,000 times.

Kod źródłowy Starcraft I z 1998 roku

Wisienką na torcie była skrzynia z edycją kolekcjonerską Diablo III, maskotki oraz zestaw sprzętu Razer Overwatch.

Blizzard potwierdził całą opowieść po pytaniu zadanym przez redakcję serwisu Polygon. Chcieli nagrodzić uczciwego znalazcę w odpowiedni sposób. To co zrobił, było słuszne zarówno dla samej firmy, jak i całej społeczności.


ŹRÓDŁOpolygon.com
Poprzedni artykułSilverStone SG13B – niewielkich rozmiarów obudowa pod mini-ITX
Następny artykułThe International 2017 Battle Pass dla gry DOTA 2 udostępniony
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.