AMD zapowiedziało, że karty graficzne AMD z rodziny Vega będą napędzać platformę LiquidSky. Ma ona zapewnić możliwość gry wszędzie w wysokiej jakości za pośrednictwem sieci. Obecnie 1,4 milionowi testerów beta gra w wiele tytułów, za pośrednictwem smartfona z systemem Android, tabletu, ekonomicznego komputera z Windows, systemu Mac czy nawet urządzeń Linux.

Karty graficzne Vega będą posiadały wbudowaną funkcję o nazwie Virtualized Encode. Subskrybenci będą mogli zasmakować w rozgrywce o jakości zbliżonej do tej, jaką zapewniają maszyny entuzjastów komputerowych. A wszystko to przy znacznie niższym koszcie. Usługa LiquidSky pozwala również na bezpłatne korzystanie. Gracze z całego świata będą mogli skorzystać z niezwykłej wydajności kart graficznych poprzez połączenie z dowolnym z 13 centrów danych na całym świecie.


Poprzedni artykułNyx – prezentacja bohaterki z gry Quake Champions
Następny artykułRazer zVault – wirtualna platforma walutowa dla graczy
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.