Podczas Gamescom 2017 zespół ESL Polska był odpowiedzialny za kilka ciekawych projektów. Sama impreza zgromadziła ponad 350 000 kibiców klasyków takich jak Counter Strike: Global Offensive, League of Legends, FIFA 17 czy Rainbow Six: Siege. Prócz tego można było spotkać fanów Blade & Soul, Project CARS, CROSSFIRE oraz bijącego rekordy popularności PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS.

Do dyspozycji esportowych atrakcji oddano łącznie 5000 m2 na których odbywało się aż 8 turniejów. A oto, co przygotowała polska ekipa:

Hearthstone Global Games – Polacy brali udział w produkcji strefy Hearthstone’a. Przygotowane atrakcje były zwieńczeniem półrocznego projektu realizowanego w Polsce. ESL Polska odpowiedzialne było za produkcję i realizację streamu emitowanego na głównej scenie Blizzarda.

ESL Polska Gamescom 2017Jedną z ciekawostek była realizacja TV dostępna na stoisku Hearhtsone’a. Odwiedzający mieli możliwość wzięcia udział w interaktywnym zwycięstwie nad legendarnym księciem Arthasem. ESL Polska było odpowiedzialne również za oprawę audiowizualną oraz realizację streamingu z całej strefy, który emitowano na oficjalnym kanale Hearthstone’a, na Twitchu.

World of Warcraft – Polacy odpowiadali przede wszystkim za centralny i najważniejszy punkt stoiska – spektakularną scenę, wraz z oprawą audiowizualną. Scena tego tytułu cieszyła się największym uznaniem zarówno wśród odwiedzających stoisko sympatyków świata Azeroth, jak i innych wystawców.

Project CARS 2 – główną atrakcją stosika stoiska był turniej Project Car World Finals. Profesjonalnym zmaganiom towarzyszyły jednak nie mniej emocjonujące wydarzenia. Załoga ESL Polska odpowiedzialna była za produkcję oraz realizację streamu z aktywności wokół tego tytułu. Jedną z nich była produkcja oraz realizacja streamu z najlepszymi wynikami osób, które odwiedzając stoisko wzięły udział w miniturnieju.

ESL Polska Gamescom 2017Dodatkowo, ESL Polska przygotowało turniej oraz transmisję z rywalizacji profesjonalnych esportowych kierowców, których zmagania na symulatorach odbyły się na Alpha Stage.

ESL Polska Gamescom 2017Alpha Stage – Do innych projektów ekipy z Polski należy również organizacja i realizacja całego turnieju Rainbow Six: Siege, włączając w to finały poszczególnych regionów, jak również turniejów Project CARS 2 oraz Blade & Soul.

ESL Polska Gamescom 2017


Poprzedni artykułMiddle-earth: Shadow of War – Official Shadow Of War Terror Tribe Trailer
Następny artykułPobudka, czyli jak Mei z Overwatch została bohaterką
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.