Zespół Solar Powered Games poinformował o rozpoczęciu kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter dla ich nowego projektu – Highrisers. Tytuł przenosi graczy do postapokaliptycznej metropolii, w której walczą o przetrwanie czterech, kierowanych przez nich, postaci. Panoramę miasta tworzą gigantyczne wieżowce, w których drużyna będzie zmuszona do poszukiwania zasobów niezbędnych do zapewnienia im przetrwania.

Im głębiej w dół olbrzymich budynków, tym bardziej niebezpieczna staje się ich eksploracja – w mroku czają się potwory, żerujące na ocalałych ludziach. W ciągu dnia gracze muszą również pilnować upływającego czasu i przygotować się do zmroku, bo to wtedy właśnie potwory z podziemi wdzierają się na polowanie na wyższe piętra.

Wszystkie grywalne postaci posiadają unikalne zdolności, które mogą być rozwijane i modyfikowane za pośrednictwem rozległego drzewka umiejętności. Apokaliptyczna przygoda rozgrywa się w fascynującym, ponurym, 16-bitowym pikselowym świecie, gdzie gracze wykorzystują swoje umiejętności do walki z wrogami i zbierania surowców, z których wytwarzają niezbędne do przetrwania wyposażenie. Gra pozwala im na używanie szerokiej gamy zróżnicowanej broni, leków oraz narzędzi.

Wraz z rozwojem postaci wzrasta ich siła oraz umiejętności, dzięki czemu mogą odwiedzać coraz niższe poziomy wieżowców. A kiedy nadejdzie właściwy moment, dzięki połatanemu helikopterowi, mogą przenieść się na kolejny wieżowiec, przybliżając tym samym ich ostateczny cel – ucieczkę z postapokaliptycznego świata.

Główne cechy gry:

  • Pikselowa grafika ze ślicznymi detalami, przypominająca 16-bitową erę.
  • Eksploracja interaktywnych, proceduralnie generowanych poziomów, gdzie prawie wszystko można przeszukać, zdobyć i rozłożyć na materiały budowlane lub wykorzystać w inny sposób.
  • Kontrola nad drużyną 4 niepowtarzalnych postaci, każdej z własnym drzewkiem rozwoju. Gracz może ułożyć własną perfekcyjną kombinację ich umiejętności, wpływających na dalszą rozgrywkę.
  • Możliwość grania w swoim własnym tempie. Wyższe poziomy są stosunkowo bezpieczne i mogą być przeszukiwane bez większego ryzyka. Jednak, gdy zostaną już wyczyszczone do samego cna, gracz stanie przed decyzją – zejść niżej w poszukiwaniu przydatnego wyposażenia, ale narażając się na atak przerażających potworów, czy też zdecydować się na uruchomienie pogruchotanego śmigłowca, aby przenieść się na inny wieżowiec.
  • Światło w grze całkowicie zmienia nastrój opuszczonych budynków w trakcie dnia, a zmieniająca się pogoda dynamicznie wpływa na grę.
  • Unikatowy soundtrack i kompletne udźwiękowienie każdej postaci.
  • Niekończące się miasto – piękna, pikselowa grafika autorstwa artystki – Waneelli.

Dzięki zbiórce twórcy pragną przyspieszyć wydanie tej fabularnej gry z gatunku survival, osadzonej w miejskiej scenerii, oraz dodać do niej dodatkową zawartość. Kampania zakończy się sukcesem w momencie, gdy w ciągu czterech najbliższych tygodni uda się zgromadzić kwotę 50 000 euro. Ponadto, fani gry mogą wesprzeć Highrisers swoim głosem na Steam Greenlight. Planowana data wydania tytułu na PC to jesień 2017 roku.


Poprzedni artykułEarth Liberation od studia PoRovoz dostępny na Steam Early Access
Następny artykułZalman ZM-MIC1 – kompaktowy mikrofon do słuchawek
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.