Kilka dni temu do opinii publicznej została podana bardzo szokująca informacja od twórców popularnej gry MOBA, Heroes of the Storm. Odpowiedzialne za tytuł studio Blizzard Entertainment podjęło decyzje o oddelegowaniu części twórców HOTSa do innych gier od tej firmy. Na domiar złego, postanowiono z góry odwołać najbliższą edycję turnieju HGC.

Informacja o “zmianach” została podana w czwartek, 13 grudnia przez obecnego prezesa Blizzarda J. Allen Brack oraz Ray Gresko, jeden z członków drużyny zajmującej się serią Diablo. Największe kontrowersje wzbudziło głównie ogłoszenie o anulowaniu turnieju Heroes Global Championship (w skrócie HGC), które były niczym innym jak mistrzostwami świata w Heroes of the Storm. Tym samym przyszłość gry jako tytułu e-sportowego została tym jednym ruchem postawiona przed znakiem zapytania, a media takie jak Twitter czy Facebook zalewane są informacjami od dotychczasowych pro-gamerów o rezygnacji z gry.

Heroes of the Storm - HGC

Kolejna informacja dotyczy oddelegowania części developerów zajmujących się Heroes of the Storm do innych projektów Blizzarda. Według zapewnień twórców, nadchodzące “zmiany” nie mają wpłynąć na pasję, z którą tworzona jest kolejna zawartość do gry. Niemniej jednak na owoce tej decyzji przyjdzie nam poczekać kilka miesięcy.

Heroes of the Storm - Orphea w akcji 1

Ogłoszenie spotkało się z bardzo negatywnym odzewem społeczności, która zarzuca zarządowi firmy Blizzard uśmiercenie gry jako e-sportu, który został pozbawiony najbardziej prestiżowego wydarzenia, jakim było HGC. W mediach społecznościowych aż huczy od komentarzy, w których internauci oceniają decyzje Blizzarda jako całkowicie nieprzemyślane oraz mocno uderzające bezpośrednio w dotychczas wiernie oddanych fanów.

Jeżeli nie jesteście jednak zainteresowani e-sportowymi aspektami Heroes of the Storm, zapraszamy serdecznie do wypróbowania gry za darmo na platformie Battle.net.


ŹRÓDŁOnews.blizzard.com
Poprzedni artykułDeep Diving Simulator – trwają prace nad symulatorem nurkowania
Następny artykułDOOM świętuje dwudzieste piąte urodziny