Microsoft zapowiedział pakiet gier Halo: The Master Chief Collection na komputery osobiste. Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich fanów tego uniwersum. Do tej pory gracze PCtowi mogli zagrać jedynie w Halo: Combat Evolved, Halo: Custom Edition, Halo 2. Reszta części była dostępna na wyłączność na konsoli Xbox. Teraz użytkownicy otrzymają Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2: Anniversary, Halo 3, Halo 3: ODST (tylko kampania), Halo 4 oraz Halo: Reach.

Będzie to zatem bardzo bogaty pakiet najważniejszych części w całej sadze, opowiadającej o wojnie ludzi i obcych. Za remaster odpowiadać będą studia Ruffian Games, 343 Industries oraz Spash Damage. Microsoft zapowiedział, że odświeżona zostanie cała oprawa graficzna i sterowanie. Dopasowane to zostanie do współczesnych komputerów oraz kontrolerów. Mowa tutaj o wysokich rozdzielczościach, HDR, czy myszce i klawiaturze.

Halo: The Master Chief Collection ma zawierać w sobie ponad 67 misji w kampanii a także więcej niż 100 map do rozgrywki w sieci. Poszczególne części będą udostępniane w odstępach czasowych, co pozwoli na krótki okres oczekiwania.

Co ciekawe, gry będą dostępne, zarówno w sklepie Microsoftu, jak i na Steam. Czekamy jeszcze na oficjalne informacje oraz ceny. Warto zapoznać się także z wpisem na Wikipedii.


ŹRÓDŁOkotaku.com
Poprzedni artykułTurnieje serii BLAST Pro Series z polskim komentarzem
Następny artykułESEA MDL Season 30: Izako Boars pokonuje Expert Esports
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.