Rozgrywki finałowe turnieju GEFORCE CUP 2017 odbyły się w dniach 27-28 maja we wrocławskiej Hali Stulecia. Miały one miejsce podczas wydarzenia ESPORT NOW 2017 i zostały zaprezentowane na największej, dedykowanej scenie. W eliminacjach wzięło udział ponad 450 teamów z całej Europy. W turnieju głównym zaprezentowały się drużyny Imperial oraz Outlaws z Bułgarii, The Gatekeepers, Fnatic Academy i Red Reserve ze Szwecji, niemieckie PENTA Sports, polski Team Kinguin oraz Space Soldiers z Turcji.

GEFORCE CUP 2017 - zwycięzcy

O profesjonalny komentarz podczas turnieju zadbali Piotr ‘izak’ Skowyrski oraz Patryk ‘easy’ Dzięcioł. Rozgrywki były transmitowane w dziesięciu językach (angielskim, arabskim, bułgarskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, polskim, rumuńskim, tureckim i włoskim).

Zwycięzcami turnieju zostali Space Soldiers. Przeszli oni bez problemów przez wszystkie pojedynki. A w wielkim finale gładko pokonali Szwedów z Red Reserve, których w rozgrywkach wspierała gwiazda e-sportu Mikail ‘Maikelele’ Bill. Wcześniej Red Reserve pokonali w półfinale Polaków z Team Kinguin, zdobywców ubiegłorocznego GEFORCE CUP. Tureccy zawodnicy przy wielkim aplauzie zgromadzonej na trybunach publiczności wznieśli ku górze okazały puchar i wrócili do domów bogatsi o 15 000 dolarów.

Turniejowi partnerowały Gigabyte AORUS oraz Acer Predator, złożoną z laptopów, komputerów, monitorów i projektorów.

GEFORCE CUP 2017 - infografika


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments