W poprzedni weekend zakończyły się finały ESL Mistrzostwa Polski 2017. Wprowadziły one krajowe rozgrywki esportowe na nowy poziom. Rozgrywki obejrzało na Twitch.tv 858 360 unikalnych widzów. Liczba wyświetleń transmisji na Twitchu i Facebooku wyniosła 2 800 000. Łączny czas spędzony na oglądaniu rozgrywek na dwóch wymienionych platformach to 633 253 godziny.

PODSUMOWANIE 15. SEZONU ESL MISTRZOSTW POLSKI. NAJWAŻNIEJSZE FAKTY:

  • Team Kinguin (CS:GO) i Illuminar Gaming (LoL) zwycięzcami 15. sezonu ESL MP
  • Rekordowa pula nagród 260 000 zł
  • Pierwszy raz w historii regularne pensje dla zawodników – w sumie 120 000 zł
  • Awanse dla zwycięzców turniejów do prestiżowych europejskich rozgrywek (CS:GO – Mountain Dew League, przedsionka ESL Pro League i LoL – zamkniętych kwalifikacji do Challenger Series)
  • Team Kinguin z awansem do ESL Clash of Nations – zmagań najlepszych drużyn narodowych na Madrid Gaming Experience 2017
  • 23 500 000 odsłon w kanałach social media ESL Polska i Cybersport.pl
  • 258 800 unikalnych oglądających transmisję z finałów w łódzkiej Atlas Arenie na Twitch.tv
  • 572 000 wyświetleń transmisji internetowej finałów z Łodzi na Twitch.tv

Sumaryczna liczba odsłon opublikowanych wpisów to ponad 23 miliony. W poprzednim sezonie zasięg ten oscylował wokół 5 mln, co pokazuje jak gigantyczny skok zainteresowania zanotowała najważniejsza krajowa liga esportowa. Średni czas oglądania finałów ESL MP w League of Legends to aż 1:20:35.

Z kolei mecz finałowy w CS:GO pomiędzy Team Kinguin i AGO w szczytowym momencie na Twitch.tv oglądało jednocześnie 20 631 widzów.

ESL Mistrzostwa Polski 2017 - infografika


Poprzedni artykułPlextor z konkursem – Wróć do gry z nowym sprzętem
Następny artykułEuro Truck Simulator 2 – dodatek Italia i sieć dróg w grze
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.