Jakiś czas temu międzynarodowy zespół astronomów ogłosiła, że odkryto system Trappist 1, który jest oddalony o 39.5 lat świetlnych od Ziemi. Znajduje się w nim 7 planet, orbitujących wokół gwiazdy. Podejrzewa się, że posiadają one duże zapasy wody. Frontier Developments oznajmiło, że ich system do tworzenia planet i układów samodzielnie stworzył podobny system w grze Elite: Dangerous. Został on nazwany Core Sys Sector XU-P A5-0.

Frontier Developments dokonało tego odkrycia samodzielnie, jak to miało miejsce w przeszłości. Dobrym przykładem nich będzie planeta Pluton i jego satelita. Dyrektor gry – David Braben wyjaśnił działanie silnika gry Stellar Forge. Używa on specjalnie zaprojektowanej formuły do tworzenia światów i systemów. Jednym słowem, nic nie powstaje z czystego przypadku.


ŹRÓDŁOpolygon.com
Poprzedni artykułRiME od Grey Box, Six Foot oraz Tequila Works pojawi się 26 maja
Następny artykułProcesory AMD Ryzen 5 pojawią się na rynku już 11 kwietnia
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.