Portal GamesIndustry.biz przeprowadził ciekawy wywiad z szefem studia Eidos MontrealDavidem Anfossi. Rozmowy toczyły się wokół gier typu AAA oraz kampanii dla pojedynczego gracza. Na rynku wiele się mówi o tym, że tego typu produkcje powoli odchodzą w zapomnienie. Ale nie do końca tak jest. Ostatnia gra Rise of the Tomb Raider dobitnie pokazała, że wcale tak nie jest. I to samo zdaje się potwierdzać David.

Okazuje się, że studio Eidos Montreal pracuje nad trzema dużymi tytułami. Jednym z nich jest Shadow of the Tomb Raider. Premiera została zapowiedziana na wrzesień tego roku.

O dwóch pozostałych nic nie wspomniano i dowiemy się o nich w swoim czasie.

Tomb Raider

David wspomniał także, że studio próbuje cały czas dopasowywać się do rynku. Mimo, że obecnie królują gry pokroju Battle Royale, to publiczność na długie kampanie nie zmalała. Zmienił się jedynie wiek tych osób i obecnie wynosi on 25+. Sam David mówi, że zaczął niektóre tytuły, ale nie jest w stanie ich ukończyć. Co go bardzo z tego powodu denerwuje.

Czy zobaczymy w przyszłości wersje wieloosobowe Tomb Raider lub Deus Ex? To się okaże, jaki kierunek obierze studio Eidos Montreal oraz deweloperzy. Dużo zależy również od samych graczy.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments