Portal GamesIndustry.biz przeprowadził ciekawy wywiad z szefem studia Eidos MontrealDavidem Anfossi. Rozmowy toczyły się wokół gier typu AAA oraz kampanii dla pojedynczego gracza. Na rynku wiele się mówi o tym, że tego typu produkcje powoli odchodzą w zapomnienie. Ale nie do końca tak jest. Ostatnia gra Rise of the Tomb Raider dobitnie pokazała, że wcale tak nie jest. I to samo zdaje się potwierdzać David.

Okazuje się, że studio Eidos Montreal pracuje nad trzema dużymi tytułami. Jednym z nich jest Shadow of the Tomb Raider. Premiera została zapowiedziana na wrzesień tego roku.

O dwóch pozostałych nic nie wspomniano i dowiemy się o nich w swoim czasie.

Tomb Raider

David wspomniał także, że studio próbuje cały czas dopasowywać się do rynku. Mimo, że obecnie królują gry pokroju Battle Royale, to publiczność na długie kampanie nie zmalała. Zmienił się jedynie wiek tych osób i obecnie wynosi on 25+. Sam David mówi, że zaczął niektóre tytuły, ale nie jest w stanie ich ukończyć. Co go bardzo z tego powodu denerwuje.

Czy zobaczymy w przyszłości wersje wieloosobowe Tomb Raider lub Deus Ex? To się okaże, jaki kierunek obierze studio Eidos Montreal oraz deweloperzy. Dużo zależy również od samych graczy.


ŹRÓDŁOgamesindustry.biz
Poprzedni artykułBeyond – Focused Feedback Squadrons with Adam Bourke-Waite
Następny artykułADATA HV300 i HD330 – nowe zewnętrzne dyski twarde
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.