Firmy Grey Box, Six Foot oraz niezależny developer YAGER poinformowały o starcie otwartej bety gry akcji Dreadnought. Tytuł pozwala pokierować różnymi klasami statków kosmicznych w wieloosobowych starciach sieciowych. Gracze muszą opanować do perfekcji sterowania swoimi statkami kosmicznymi, aby wykorzystać ich słabe i mocne strony.

Otwarta beta wprowadza największą, dostępną do tej pory mapę Ixion. Nowe pole bitwy zostało ulokowane w przestrzeni kosmicznej, 60 tys. kilometrów nad Tytanem, największym księżycem Saturna. Okolica zmusza do manewrowania wokół kolosalnego pierścienia orbitalnego, który dominuje w centrum.

Wąskie przesmyki w tej superstrukturze pozwalają statkom przedostać się z jednej strony na drugą. Gracze jednakże muszą zachować szczególną ostrożność na czające się zagrożenia. Otwarta beta dodaje również nocne warianty dwóch istniejących map: Rings of Saturn oraz Red Sands.

Otwarta beta Dreadnought jest dostępna w formie free-to-play. Użytkownicy mogą zakupić wyspecjalizowane Hero Ships, doładowania zwiększające zdobywane doświadczenie oraz kosmetyczne dodatki dla statków. Gra oferuje przeszło 50 statków podzielonych na pięć zróżnicowanych klas, które można wybrać do zbudowania floty.


Poprzedni artykułPro Evolution Soccer 2018 – ujawniono datę premiery i nie tylko
Następny artykułZOTAC GeForce GT 1030 – najsłabszy Pascal w ofercie producenta
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.