UL Benchmarks zaprezentowało demo technologiczne Google Stadia tech demo: cloud-based multi-GPU rendering. Pokazało ono możliwości nowej platformy chmurowej dla graczy od firmy Google – Stadia. Zaprezentowane demo wyrenderowane zostało na kilkunastu kartach graficznych i przesłane strumieniowo do lokalnego komputera. Nowa usługa firmy Google ma umożliwić deweloperom wykorzystanie mocy obliczeniowej połączonych kart graficznych.

Dzięki temu wiele gier mogłoby zyskać na jakości oprawy graficznej. A gracze mieliby dostęp do nieograniczonej wręcz pięknej rozgrywki, bez potrzeby posiadania super mocnego i drogiego sprzętu.

Warto tutaj nadmienić, że Google Stadia działa w oparciu o dystrybucję Linuksa oraz specjalnie przygotowane API Vulkan. Jak wiemy, nowa interfejs programowania działa na wielu platformach sprzętowych i potrafi w pełni wykorzystać potencjał nowych kart graficznych oraz procesorów. Teraz trzeba poczekać na oficjalną premierę.


ŹRÓDŁObenchmarks.ul.com
Poprzedni artykułVirtus.pro pokonuje Epsilon w Kalashnikov Cup Season 2
Następny artykułVirtus.pro przegrywa ze Sprout i nie zagra na Intel Extreme Masters Sydney 2019
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.