Zespół Croteam, znany z serii gier Serious Sam udostępnił kody źródłowe silnika Serious Engine v1.10. Jest to bardzo zaskakująca dla wielu wiadomość, ale zarazem dobrze świadczy o wydawcy o producencie. Dzięki takiemu posunięciu, społeczność skupiona wokół świata Serious Sam będzie mogła stworzyć wiele własnych modyfikacji. Co najważniejsze, być może zobaczymy nawet pierwsze części gry na systemach Linux.

Jak zaznaczają deweloperzy, silnik Serious Engine v1.10 jest bardzo dobrze udokumentowany. Bez problemów zdolni programiści, będą mogli na jego podstawie zbudować grę.


Poprzedni artykułElite: Dangerous będzie obsługiwał Oculus Rift
Następny artykułIntel Extreme Masters 2016 w Katowicach – relacja
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.