Wydawca 1C ogłosił udostępnienie gry Codex of Victory. Jest to strategia wojenna stworzona przez rosyjskie studio Ino-Co. Akcja gry została osadzona w dalekiej przyszłości, jednakże struktura społeczna oparta jest na feudaliźmie. Ludzkość posiada ponad dwadzieścia planet, którym rządzi król. Poszczególne terytoria oddano pod pieczę baronów i lordów.

Fabuła gry Codex of Victory to konflikt pomiędzy wspomnianym królestwem, a frakcją zwaną Augments. Są to zbitki ludzi udoskonalonych genetycznie, z licznymi wszczepami cybernetycznymi. Ich zdaniem ludzie są więźniami własnych ciał i powinni poddać się ulepszaniu z wykorzystaniem zdobyczy techniki. W tym celu rozpoczęli oni ogromny konflikt na skalę międzyplanetarną.

Rozgrywka prowadzona jest na dwa sposoby. W czasie rzeczywistym rozbudowujemy naszą bazę, zarządzamy zasobami, prowadzimy ulepszenia itp. Kiedy przychodzi do bitwy, to gra zmienia się w tryb turowy, a mapa zostaje pokryta siatką heksów. Dodatkowym aspektem gry są losowo generowane misje.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Microsoft Windows Vista/7/8/8.1/10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core 2 Duo 2 GHz lub AMD Athlon 64 X2 4600+
  • Pamięć operacyjna: 2 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce, AMD Radeon lub Intel HD z 512 MB VRAM
  • Powierzchnia dyskowa: 2 GB

Zalecane wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Microsoft Windows Vista/7/8/8.1/10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i5 3.2 GHz lub AMD Phenom II X4 805
  • Pamięć operacyjna: 4 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce, AMD Radeon lub Intel HD z 1 GB VRAM
  • Powierzchnia dyskowa: 2 GB


Poprzedni artykułWisder, czyli osoba posiadająca umiejętności twórcze i techniczne w kwestii komputerów
Następny artykułGOG.com uruchomiło Weekly Sale Vol. 9 z 29 grami
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.