Deweloperzy z The Farm 51 udostępnili grę Chernobylite we Wczesnym Dostępie na Steam oraz na GOG. Jej obecna cena wynosi 99 zł i powinna skusić wielu fanów zakazanej strefy. Całość nie odbyłaby się tak szybko, gdyby nie pojawiło się niesamowite wsparcie społeczności na Kickstarterze oraz uwagi graczy z w trakcie zamkniętych testów alfa. Warto nadmienić, że pierwotnie planowano cenę 36 dolarów, jednakże zdecydowano się ją obniżyć do poziomu 29,99 dolarów.

Deweloperzy przygotowali wideo porównujące rzeczywiste lokacje z ich wirtualnymi odpowiednikami. Dzięki temu gracze na własne oczy będą mogli się przekonać, jak najbardziej rozpoznawalne miejsca z rejonu Prypeci i Czarnobyla zostały przeniesione do gry. Do pomocy posłużyły fotogrametria oraz inne zaawansowane techniki skanowania 3D. Prócz tego zastosowano autorską technologię Reality 51.

Aby zwiększyć jeszcze bardziej autentyczności świata gry, wszystkie dialogi zostały nagrane po rosyjsku, z udziałem aktorów znanych z takich produkcji, jak S.T.A.L.K.E.R. czy Metro. Oczywiście w Chernobylite dostępne również napisy w językach angielskim i rosyjskim. Prócz tego planowane są także ukraińskie, francuskie, niemieckie, hiszpańskie, włoskie, polskie i węgierskie.

Pełna premiera gry została zaplanowana na drugą połowę 2020 roku.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments