Już 17 września Chernobylite zadebiutuje w wersji alfa na komputery osobiste. Dostęp do gry uzyskają osoby, które wsparły finansowo projekt na platformie Kickstarter. W trakcie zamkniętej alfy, gracze przez miesiąc będą mogli testować obecną wersję gry i zgłaszać wszelkie uwagi, błędy, a także życzenia co do dalszego kierunku prac nad tytułem. Deweloperzy The Farm 51 mają nadzieję, że dzięki opiniom graczy i interakcji z jej społecznością na każdym etapie produkcji kolejny raz pokierują dalszy rozwój gry we właściwym kierunku.

Wsparcie społeczności na Kickstarterze pozwoliło na dodanie nowych lokalizacji, postaci, a nawet dodatkowych mechanik rozgrywki. Już w październiku będzie można odwiedzić zakazaną strefę z takimi miejscami jak Czarnobylska Elektrownia Atomowa, rejony przerażającego przedszkola w Kopachi i tajemniczego Oka Moskwy, a także fragmenty opuszczonego miasta Prypeć.

Wczesny dostęp pozwoli zagrać w niekończący się tryb przetrwania zawierający ponad 8 godzin fabuły. Zapewni on także darmowy dostęp do wszystkich późniejszych uaktualnień z nowymi epizodami, lokacjami, postaciami i ekwipunkiem. Historia opowiadana w Chernobylite jest nieliniowa, nieprzewidywalna i ściśle związana z decyzjami gracza. Dzięki temu prowadzi to do wielu możliwych zakończeń. Oznacza to, że nawet jeśli już wkrótce zagramy w wersję wczesnego dostępu, później będzie szansa przeżyć ją jeszcze wiele razy i na różne sposoby.

Pełna premiera gry zaplanowana jest na drugą połowę przyszłego roku.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] nie odbyłaby się tak szybko, gdyby nie pojawiło się niesamowite wsparcie społeczności na Kickstarterze oraz uwagi graczy z w trakcie zamkniętych testów alfa. Warto nadmienić, że pierwotnie planowano […]