Portal IGN przygotował krótki film z pięcioma najważniejszymi nowościami w grze Assassin’s Creed Odyssey. Ubisoft postanowił opowiedzieć nam historię dwójki bohaterów w czasach Wojen Peloponeskich. Historia została zatem cofnięta w czasie o całe 400 lat. Nasi bohaterowie pochodzą ze Sparty i są potomkami króla Leonidasa. Mówiąc o bohaterach mam na myśli Alexiosa i Kassandrę.

Nie będziemy mogli grać nimi równolegle, ale warto wybrać którą ścieżką będziemy chcieli podążyć.

Brak oznaczeń na mapie w trybie Eksploracji Świata

Będzie to zupełna nowość w grze.  Do tej pory wszystkie zadania i postacie, które je dawały były odpowiednio oznaczone. Tym razem to gracz będzie musiał samodzielnie wyszukać i zdobywać kolejne misje. Jest to duże udoskonalenie w stosunku do poprzednich części. Oczywiście, gracze będą mogli samodzielnie nakładać oznaczenia.

Udoskonalona walka

System walki uległ też kolejnym zmianom. Warto tutaj wspomnieć o:

  • Kopniakach w walce
  • Sterowania strzałami
  • Zabierania broni lub tarczy przeciwnikom

Grupowe walki

Jest to zupełna nowość w Assassin’s Creed Odyssey. Gracze będą mogli uczestniczyć w mniejszych potyczkach z dużą liczbą przeciwników. Ciekawe, czy dodadzą takie walki w grze wieloosobowej.

Bardziej RPGowa historia

Ubisoft postanowiło dodać więcej RPG w swojej grze. Oznacza to, że nasze wybory dialogowe i uczynki będą miały duże znaczenie w całej fabule. Dodatkowo nie będziemy związany cały czas z główną fabułą. Gracze będą mogli robić poboczne zadania i nie przejmować się całą resztą. Sam świat będzie stał także w pełni otworem do zwiedzania.

Wspinanie się wszędzie

Okazuje się, że deweloperzy postanowili dodać sztukę wspinania się na kolejne monumenty. Prócz budynków, dołożono jeszcze posągi.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments