Firm AMD i Bethesda Softworks ogłosiły współpracę mającą na celu przyspieszyć rozwój gier komputerowych. Wszystko miało miejsce podczas konferencji Game Developer Conference 2017. Firmy będą współpracować ze sobą w szczególności w celu przyspieszenia oraz ulepszenia implementacji niskopoziomowych API, takich jak Vulkan. Prócz tego planowane jest zmaksymalizowanie wykorzystania mocy obliczeniowej i graficznej wielordzeniowych procesorów AMD Ryzen, kart graficznych Radeon oraz rozwiązań serwerowych.

Dobrym przykładem znakomitych rezultatów płynących z tej współpracy już jest gra DOOM, która za sprawą zastosowania Vulkan API otrzymała znacząco lepszą optymalizację.


ŹRÓDŁOamd.com
Poprzedni artykułZdjęcia i informacje dotyczące karty graficznej GeForce GTX 1080 Ti
Następny artykułPierwsze benchmarki podkręconej karty graficznej GeForce GTX 1080 Ti w programie 3DMark
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.