Już 15 – 17 września podczas 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi odbędą się najważniejsze pojedynki 15 sezonu ESL Mistrzostwa Polski 2017. W Atlas Arenie pojawią się po cztery najlepsze drużyny League of Legends i Counter-Strike: Global Ofeensvie z internetowego etapu. Pula nagród kończącej się edycji ESL MP wynosi 260 000 złotych.

Harmonogram rozgrywek:
15 września:

  • 11:15 – AGO Gaming vs Pompa Team (półfinał CS:GO)
  • 14:00 – Illuminar Gaming vs Zaprzęg (półfinał LoL)

16 września:

  • 11:15 – PRIDE vs Team Kinguin (półfinał CS:GO)
  • 14:00 – Parszywa Piątka Veggiego vs MVP fazy grupowej (mecz pokazowy LoL)
  • 15:15 – Pompa Team vs Katastrofa Awionetki (półfinał LoL)

17 września:

  • 10:15 – Wielki finał CS:GO
  • 10:15 – Mecz o trzecie miejsce LoL (poza transmisją)
  • 13:00 – Wielki finał LoL

ESL Mistrzostw Polski

Zwycięzcy otworzą sobie drogę do europejskich rozgrywek. W przypadku League of Legends najlepsza drużyna uzyska awans do kwalifikacji do Challenger Series, drugiej klasy rozgrywkowej w Europie. W przypadku CS:GO triumfatorzy zapewnią sobie miejsce w Mountain Dew League, przedsionku ESL Pro League – najbardziej prestiżowej ligi na świecie.

Sama impreza finałowa w Łodzi to nie tylko zmagania najlepszych polskich profesjonalnych graczy. To także mnóstwo atrakcji dla kibiców. W sobotę o godzinie 14:00 odbędzie się mecz pokazowy pomiędzy znaną  wszystkim kibicom Parszywą Piątką Veggiego dowodzoną przez Fryderyka „Veggiego” Kozioła, a najbardziej wartościowymi graczami (MVP) fazy grupowej League of Legends.

15. sezon ESL Mistrzostw Polski

Dodatkowo, na odwiedzających czekać będzie specjalna strefa, w której spotkają się z gwiazdami esportu. Kibiców na pewno ucieszy możliwość rozmowy oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia z graczami, komentatorami oraz ekspertami polskiej sceny esportowej., W Atlas Arenie nie zabraknie także stoisk z otwartymi konkursami i turniejami, a posiadacze konta w systemie ESL będą mogli odebrać specjalny medal przypisywany do ich profilu.

Finały ESL Mistrzostwa Polski 2017 będzie można śledzić zarówno na miejscu, jak i w Internecie. Cena biletu jednodniowego wynosi 15 złotych, zaś 3-dniowy karnet kosztuje 28 złotych. Dystrybucja prowadzona jest pod tym adresem. Bilety będzie można także kupić na miejscu, w kasach Atlas Areny.

Niemal wszystkie mecze (poza pojedynkiem o trzecie miejsce w LoL-a) transmitowane będą również w sieci. Profesjonalnym komentarzem zajmą się między innymi Maciej „Morgen” Żuchowski, Kuba „KubiK” Kubiak, Michał „Avahir” Kudliński i Fryderyk „Veggie” Kozioł. Rozgrywki League of Legends oglądać będzie można na kanale esl_lol_pl, zaś CS:GO na esl_csgo_pl na Twitch.tv.


Poprzedni artykułHumble Capcom Sega Atlus Bundle z japońskimi grami
Następny artykułDishonored otrzymuje dodatek o nazwie Death of the Outsider
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.