Kilka dni temu rozpoczął się 15 sezon ESL Mistrzostw Polski. Wnosi on ze sobą szereg innowacyjnych zmian, zapewniających uczestnikom nowe możliwości rozwoju profesjonalnej kariery. Jedną z nich będzie system wynagrodzeń dla drużyn. Każda z nich otrzyma po 5000 zł w okresie trzech miesięcy. W zmaganiach ma brać udział, aż 8 zespołów, co w sumie daje łączną kwotę 120 000 zł.

W rozgrywkach ponownie zmierzą się najlepsi polscy zawodnicy Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends. Zwieńczeniem sezonu będą finały, które odbędą się 15-17 września w łódzkiej Atlas Arenie. Warto nadmienić, że wtedy odbywać się będzie 28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi. W finałach do wygrania będzie aż 60 000 zł. Jest zatem o co walczyć.

ESL Mistrzostw Polski

Pierwszy raz w historii ESL Mistrzostw Polski Counter-Strike: Global Offensive powiązane są bezpośrednio z Mountain Dew League. Wygrana w nich premiuje awansem do ESL Pro League w CS:GO, najbardziej prestiżowej ligi CS:GO na całym świecie. Podobnie w przypadku turnieju League of Legends. ESL Mistrz Polski w LoL, tak, otrzyma zaproszenie do zamkniętej fazy kwalifikacji do Challenger Series Europe – przedsionka LCS, czyli najbardziej prestiżowych rozgrywek League of Legends na świecie.


Poprzedni artykułZotac GeForce GTX 1050 Ti OC Edition – karta dla mniej wymagających
Następny artykułRising World – studio przygotowuje nowe modele postaci
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.