SUPERHOT

SUPERHOT Team, producenci gry SUPERHOT, pochwalili się, że sprzedali ponad milion kopii. Z tego powodu dla wszystkich graczy z Polski przygotowano całkowicie nową cenę – jedynie 29,99 zł (wcześniej było to 89.99 zł). Co więcej, została ona obniżona na stałe.

Przypomnijmy, że pomysł oraz pierwszy prototyp SUPERHOT powstały podczas game jamu w 2014 roku. Twórcy postanowili wystartować z pomysłem w serwisie crowdfundingowym Kickstarter. I okazało się to strzałem w dziesiątkę. Zebrali kwotę, aż 250 000 dolarów i do dzisiaj jest to największy sukces kampanii crowdfundingowej zrealizowanej przez polskich deweloperów.

W 2016 roku SUPERHOT trafił na platformę Steam, po czym pojawiła się także wersja na konsolę Xbox One. Gra od razu przyciągnęła zainteresowanie międzynarodowej społeczności graczy oraz rezenzentów. Średnia ocen mediów w serwisie Metarcitic wynosi bowiem aż 82%.

W 2017 roku deweloperzy udostępnili grę „SUPERHOT VR” przeznaczoną na urządzenia obsługujące wirtualną rzeczywistość, takie jak Oculus Rift, Steam VR, PlayStation VR. Gra została od podstaw przeprojektowana specjalnie pod technologie VR, dodano nowe poziomy oraz nową historię. Na każdej z platform VR tytuł stał się natychmiastowym bestsellerem i dla wielu pozostaje pierwszym wyborem zakupowym w tym segmencie.

Obecnie 30 osobowy zespół deweloperów z Łodzi pracuje nad dużym dodatkiem do „SUPERHOT”, a także nad zupełnie nowymi tytułami. Więcej informacji na ten temat zostanie udostępnionych już na początku 2018 roku.