Gothic II: Dzieje Khorinis – raport z postępów prac od rozłamu

0

Zespół Dziejów Khorinis zaprezentował kolejny film z postępów nad pracami nad grą Gothic II: Dzieje Khorinis. Tym razem twórcy omawiają szczegółowo co się działo, od momentu rozłamu do czasu wznowienia prac nad projektem. Ukazane zostają zespoły obecnie pracujące. Ciekawą informacją jest sam postęp prac, który znacząco przyspieszył. W założeniach do marca 2019 roku pojawią się już konkretne plany wydawnicze projektu.

Gra Gothic II: Dzieje Khorinis ma być pełnoprawnym rozszerzeniem do tytułu Gothic. Wprowadza całkiem nową historię sprzed powstania magicznej bariery. Akcja gry ma się dziać na ponad 10 lat przed wydarzeniami z pierwszej oraz drugiej części sagi. Publikacja projektu planowana jest w dwóch częściach, kolejno pierwszej na nowej wyspie Vaduz, oraz drugiej na wyspie Khorinis.

Drugą, ważniejszą kwestią jest wsparcie leczenia aktora Krzysztofa Zakrzewskiego zmagającego się z ciężką chorobą nowotworową. Bez wsparcia ludzi dobrej woli, pomoc będzie niemożliwa: https://www.zasp.pl/index.php?page=Pages&id=52.