Google uruchamia stronę Computer Science Education

0

Google uruchomiło nową stronę internetową – Computer Science Education. Celem inicjatywy jest chęć nauczenia ludzi, jak działają komputery w jak najprostszy sposób. Strona została podzielana na trzy większe rozdziały: Learn Computer Science, Participate in Academic Opportunities i Access Career Opportunities. Pierwsza z nich, czyli Naucz się informatyki zawiera materiały dla studentów i nauczycieli, a także narzędzia programistyczne i sporo technologii.

Druga to Weź udział w różnych akademickich wydarzenia. Jej celem jest ułatwienie ludziom znalezienia różnych kursów, szkoleń, a także wydarzeń związanych z programowaniem. Trzecia natomiast Dostęp do ścieżki kariery ma za zadanie pomóc w odnalezieniu właściwej ścieżki kariery, poprzez zaoferowanie różnych konkursów i staży, oferowanych przez Google.

Przez lata Google starało się pomagać zdolnym ludziom, organizując różnego rodzaju wydarzenia i staże. Jednym z najbardziej znanych jest Google Summer of Code, organizowane co roku i zachęcające młodych ludzi do uczestniczenia w ulepszaniu oprogramowania.