Marka Genesis jest znana od dawna z tworzenia akcesoriów gamingowych. W swojej ofercie ma sporą liczbę klawiatur, zarówno tych membranowych, jak i mechanicznych. Dziś mamy okazję przetestować klawiaturę mechaniczną Genesis Thor 420 RGB, która ma dość nietypową konstrukcję oraz podświetlenie RGB. Jak się sprawdzi w naszym przypadku i w stosunku do już testowanych modeli? Zapraszamy do recenzji.

Genesis Thor 420 RGB

Zanim przejdziemy do szczegółowej specyfikacji, chciałbym poruszyć kilka istotnych aspektów dotyczących Genesis Thor 420 RGB. To pełnowymiarowa konstrukcja wyposażona w przełączniki Content Slim Blue (jedyna opcja, na jaką możemy się zdecydować), efektowne podświetlenie RGB, niski profil, aluminiową konstrukcję i wiele więcej. O reszcie dowiecie się z dalszej części artykułu.

Genesis Thor 420 RGB

Specyfikacja Genesis Thor 420 RGB

Działanie:

 • Mechanizm: Klawiatura mechaniczna;
 • Przełączniki: Content Slim Blue;
 • Profil przełącznika: Niski;
 • Charakterystyka działania: Liniowe, Taktyczne;
 • Siła nacisku:45 g;
 • Dystans do aktywacji klawisza: 1.2 mm;
 • Całkowita odległość przemieszczenia: 2.5 mm;
 • Deklarowana żywotność: 50 mln kliknięć.

Keycapy:

 • Materiał: Tworzywo sztuczne;
 • Technologia nadruku klawiszy: Malowane – litery wypalane laserem.

Klawiatura:

 • Materiały: Tworzywo sztuczne, aluminium;
 • Typ: Pełnowymiarowa (100%), 104 klawisze;
 • Układ: ANSI;
 • Podświetlenie: RGB;
 • Liczba trybów podświetlenia: 22;
 • Kolor: Srebrny;
 • Klawisze multimedialne: Tak – 22 sztuki;
 • Przewód: 1.65 m (w oplocie);
 • Złącze zasilające: USB-A;
 • Dedykowany sterownik: Posiada;
 • Akcesoria: Magnetyczna podpórka pod nadgarstki, keycap puller, rozgałęźnik jack 3.5 mm;
 • Wymiary: 418 mm × 113 mm × 24 mm;
 • Waga: 573 g;
 • Gwarancja: 2 lata;
 • Cena: 419 zł.

Genesis Thor 420 RGB – Opakowanie i zawartość

Recenzowana klawiatura trafiła do nas zapakowana w pokaźnych rozmiarów pudełko, które zostało zachowane w czarno-czerwonej kolorystyce. Na froncie możemy zobaczyć zdjęcie przedstawiające produkt oraz piktogramy, za pomocą których producent wyszczególnił najważniejsze cechy urządzenia.

Z tyłu zostały zaprezentowane funkcje, treściwy opis przełączników oraz ilustracje prezentującą ich budowę. Wewnątrz znajduje się Genesis Thor 420 RGB, owinięta w przezroczystą folię w odpowiednim zabezpieczeniu oraz instrukcja obsługi. Miłym dodatkiem w tej cenie urządzenia byłyby zapasowe keycapy oraz podpórka pod nadgarstki.

Genesis Thor 420 RGB – Jakość wykonania, wygląd

Wykonanie

Genesis Thor 420 RGB to masywny produkt o małych gabarytach, który został bardzo przyzwoicie wykonany. Poczucie solidności zapewnia aluminiowa obudowa, która usztywnia całą konstrukcję i tworzy podstawę dla umiejscowienia przełączników Content Slim Blue. Pozostałe elementy to dobrej jakości plastik.

Sterowanie podświetleniem klawiatury jest możliwe poprzez dodatkowe funkcje, wbudowane w górne klawisze. Po prawej stronie, nad klawiaturą numeryczną znajdują się trzy diody sygnalizujące stan klawiszy funkcyjnych.

Na górnej krawędzi został umieszczony przewód w czarnym gumowym oplocie, który ma długość 165 cm i jest zakończony wtyczką USB Typu A.

Na spodzie klawiatury Genesis Thor 420 RGB zostało umieszczone sześć gumowych podkładek antypoślizgowych, które zapewniają stabilne utrzymanie klawiatury na biurku. Nóżki, dzięki którym możemy zwiększyć kąt pochylenia klawiatury, są solidne i mają gumowe wykończenie.

Keycapy

Nakładki klawiszy prezentują średni poziom jakościowy, ich grubość to około 1 mm więc są cieńsze niż standardowe keycapy montowane w większości klawiatur. Czcionka została nadrukowana metodą laserową i jest dobrze widoczna. Nie powinno to spowodować zbyt szybkiego ścierania się. Do tego podświetlenie jeszcze bardziej eksponuje klawisze, szczególnie w ciemnym pomieszczeniu. Ich powierzchnia jest miła w dotyki, jednakże potrafi zbierać odciski palców.

Podświetlenie i oprogramowanie

Podświetlenie

Jak w większości gamingowych klawiatur Genesis Thor 420 RGB wykorzystuje podświetlenie RGB, które może generować 16,8 milionów kombinacji kolorów. Diody zostały umieszczone w przełącznikach, bezpośrednio pod keycapami. Gwarantuje to równomierne rozświetlenie wszystkich czcionek.

Efektami możemy sterować za pomocą dedykowanego oprogramowania jak również za pomocą dedykowanych przycisków, o których wspomnieliśmy wcześniej. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ w każdej chwili nawet podczas gry możemy zarządzać iluminacjami.

Oprogramowanie

Aby rozszerzyć możliwości klawiatury Genesis Thor 420 RGB możemy pobrać dedykowane oprogramowanie. Interfejs prezentuje się bardzo przejrzyście i z pewności odnajdą się w nim nawet mniej zaawansowani użytkownicy. Możemy za jego pomocą łatwo personalizować podświetlenie RGB, zablokujemy dowolny klawisz, precyzyjnie skonfigurujemy makra oraz przypiszemy nowe funkcje praktycznie każdemu klawiszowi.

Co ciekawe, niektóre klawisze, jak np. CapsLock informują nas czytelną chmurką na pulpicie, czy są włączone lub wyłączone.

Komfort użytkowania

Z klawiatury korzystało się wygodnie, aczkolwiek trochę czasu zajęło przyzwyczajenie się do jej mechaniki. Mowa tutaj najbardziej o wyspowym sposobie rozmieszczenia klawiszy. Do tej pory w użytku były głównie klawiatury membranowe, ale takich z tradycyjnym układem klawiszy, jak w modelu Cougar Aurora S. O ile w laptopie jest to zrozumiałe, o tyle w tego typu klawiaturze jest to troszkę nietypowe. Problemem okazało się przypadkowe wciskanie różnych klawiszy obok, ze względu na brak bocznych rantów w keycapach. Naszym zdaniem gdyby zmienić keycapy oraz dodać podpórek pod nadgarstki, ten model zyskałby naprawdę sporo. Duży plus za proste i intuicyjnie oprogramowanie, które pozwala na dostosowanie wielu jej funkcji pod siebie.

Podsumowanie

Nadszedł czas na podsumowanie naszych 3 tygodniowych testów. Klawiatura Genesis Thor 420 RGB to produkt niezwykle ciekawy. Pierwsze, co rzuca się w oczy to masywna, ciężka aluminiowa konstrukcja. Aczkolwiek po dłuższym użytkowaniu zaczynamy dostrzegać pewien niedosyt – jakby czegoś brakowało.

Nisko profilowane, mechaniczne klawisze są niczego sobie. Aczkolwiek ich wyspowy typ mocno nam przeszkadzał w pisaniu. Powiemy szczerze, że wolimy standardowy wygląd keycapów, znany, chociażby z modelu Cougar Aurora S.

Na duży plus zasługuje podświetlenie wraz ze sterowaniem klawiszami. Można dobrać sobie najróżniejsze kombinacje. Do tego świetne oprogramowanie, które pozwala na całkowite spersonalizowane klawiatury pod własne potrzeby.

Zalety

 • Masywna, aluminiowa konstrukcja
 • Mechaniczne nisko profilowane klawisze Content Slim Blue
 • Podświetlenie RGB
 • Oprogramowanie do zmiany ustawień, ale …

Wady

 • mogłoby być bardziej rozbudowane i mniej toporne 🙂
 • Wyspowe keycapy po pewnym czasie zaczynają irytować
 • Brak podpórki pod nadgarstki i krótki brzeg mogą powodować dyskomfort
Nagroda - redakcja poleca

Za wypożyczenie sprzętu dziękujemy firmie Genesis.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułASRock B760M-ITX/D4 WiFi – nowa płyta główna mini-ITX
Następny artykułDominik Nowakowski – BLAST Premier: Spring Groups 2023 [WYWIAD]
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj