Gen.G na pierwszym miejscu, a Evil Geniuses odpada. Podsumowanie grupy A ESL One: Road to Rio – North America.

0
Fot. DreamHack/ Stephanie Lindgren

Za nami ostatni dzień zmagań pierwszej grupy amerykańskiego ESL One: Road to Rio – North America. Wyniki są na pewno sporą niespodzianką patrząc na pierwsze miejsce – Gen.G – oraz brak awansu w wykonaniu zespołu Evil Geniuses.

Ostatnie mecze

Spotkania ostatniej kolejki miały spory wpływ na losy awansu do fazy play-off. Przed ich rozegraniem tak naprawdę nikt nie był pewny wyjścia z grupy. Oto wyniki:

100 Thieves 2:0 Cloud9

Przed tym spotkaniem obie drużyny miały tyle samo punktów i nie były pewne awansu. Z tej wymagającej sytuacji wyszli jednak lepiej zawodnicy 100 Thieves. Sean “Gratisfaction” Kaiwai wraz z kolegami zwyciężył ten mecz wynikiem 2:0 (16:13 Train, 16:12 Vertigo). Wspomniany przeze mnie zawodnik zasługuje na największe wyróżnienie, ponieważ po raz kolejny to on był najjaśniejszą postacią swojej ekipy. Nowozelandczyk mógł pochwalić się największą ilością zabójstw spośród wszystkich graczy na serwerze (jego stosunek fragów do zgonów wyniósł 49/35). Ten wynik pozwolił jego zespołowi osiągnąć pułap 12 punktów i zagwarantować 2 miejsce w grupie. Ich oponenci – mimo porażki – nie wyszli na tym najgorzej, ponieważ skończyli na 3 lokacie.

Gen.G 2:1 Evil Geniuses

Spotkanie pomiędzy drużyną z 1 oraz 4 miejsca. Z jednej strony było Gen.G, które od początku rozgrywek przegrało tylko z Cloud9, a z drugiej Evil Geniuses, które po dwóch przegranych było w nieciekawej sytuacji. Hansel “BnTeT” Ferdinand wraz z kolegami udowodnili swoją wyższość zwyciężając 2:1 (6:16 Train, 19:17 Nuke, 16:14 Dust 2) i zabezpieczając 1 lokatę w grupie. Tym samym ekipa Petera “stanislaw’a” Jarguza musiała pożegnać się z rozgrywkami.

Sytuacja końcowa

Tak prezentuje się tabela grupy A w ostatecznym rozrachunku:

L.pDrużynaMeczePunkty
1Gen.G512
2100 Thieves512
3Cloud959
4Evil Geniuses56
5Triumph56
6Orgless50

*O kolejności 1/2 miejsca zadecydował wynik bezpośredniego meczu (Gen.G 2:0 100 T)

Już w najbliższa środę (06.05.2020) rozpoczną się zmagania play-off amerykańskiej drogi do Rio, a tymczasem pozostała nam jeszcze grupa B – której ostatnie spotkania będziemy mieli okazję śledzić już dzisiaj.

Zmagania wszystkich ekip możemy oglądać na jednym z kanałów ESL_CSGO za pośrednictwem platformy twitch.tv

Zapraszam także do czytania tekstów dotyczących kwalifikacji do majora w innych regionach. Ostatni można znaleźć tutaj.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Zachęcam także do przeczytania podsumowania jednej z grup amerykańskiej drogi do Rio. Tekst można znaleźć tutaj. […]