W miniony weekend 29 i 30 października 2016 roku rozegrano wielki finał e-sportowego turnieju GEFORCE CUP League of Legends. W ostatniej rundzie zmierzyły się dwa polskie zespoły: TEAM #1 oraz TEAM REBELS. Obie Obie ekipy brały udział w turniejach kwalifikacyjnych, do których zapisało się aż 236 drużyn (1180 zawodników). Łącznie z finałami rozegrano 200 meczów. Eliminacje wyłoniły cztery najmocniejsze formacje, które w finałach walczyły z czterema zaproszonymi europejskimi ekipami.

GEFORCE CUP League of Legends

Polski TEMA REBELS zszokował wszystkich. Już w pierwszym meczu finałów wyeliminował z dalszej gry aktualnych mistrzów Niemiec EURONICS Gaming. Byli oni uważani przez wielu ekspertów za faworytów do wygrania całego turnieju. TEAM #1 w ćwierćfinale rozprawili się z inną zaproszoną gwiazdą, Schalke 04, reprezentantem znanego klubu sportowego, który zdecydował się zainwestować w e-sport.

GEFORCE CUP League of Legends

W półfinałach TEAM REBELS pokonał Sector One, holenderską grupę, która wygrała turniej WCA podczas tegorocznego Gamescomu, a TEAM #1 nie miał większych problemów z kolejną rewelacją kwalifikacji, czyli rumuńskim Nexus Gaming.

GEFORCE CUP League of Legends

Finał to sukces ekipy TEAM #1 w składzie Wojciech „Tabasko” Kruza, Marcin „IceBeasto” Lebuda, Paweł „Woolite” Pruski, Sebastian „Sebekx” Smejkal oraz Paweł „Delord” Szabla, prowadzonej przez charyzmatycznego trenera Adriana „Hatchy” Widerę.

GEFORCE CUP League of Legends

Był to także pierwszy turniej e-sportowy, który rozegrano na komputerach wyposażonych w karty graficzne GeForce GTX 1050 Ti, których premiera miała miejsce w ubiegłym tygodniu.