Gainward wprowadził do swojej oferty dwie karty graficzne: GeForce GTX 650 Ti BOOST i GeForce GTX 650 Ti BOOST Golden Sample, które oparte są na wprowadzone ostatnio konstrukcji nVidia GeForce GTX 650 Ti Boost. Ze wspólnych cech możemy wymienić: 768 jednostek cieniujących, 24 jednostki ROP, 64 jednostki teksturujące, 2048 MB pamięci GDDR5 o taktowaniu 1500 MHz i szynie danych 192 bitów. Prócz tego znajdziemy porty Dual DVI, HDMI, DisplayPort oraz wsparcie dla interfejsu PCI-Express 3.0.

GeForce GTX 650 Ti BOOST posiada taktowanie rdzenia 980 MHz, a przy doładowaniu zwiększa się ono do 1033 MHz. Taktowanie pamięci wynosi 3004 MHz. Chłodzenie złożone jest z dwóch wentylatorów, a jej wymiary to 180 x 112 mm.

GeForce GTX 650 Ti BOOST Golden Sample posiada taktowanie rdzenia 1006 MHz, a przy doładowaniu zwiększa się ono do 1072 MHz. Taktowanie pamięci wynosi 3054 MHz. Chłodzenie posiada jeden wentylator i możemy ją bez problemu podkręcać. Jej wymiary wynoszą 190 x 112 mm.

Sugerowana cena obu modeli wynosi 739 złotych.

Razem z nowymi kartami Gainward wydał również Expertool II, specjalistyczne narzędzie do kontroli parametrów karty graficznej. Zmiany, jakie znajdziemy:

  • Dodano tłumaczenia na wiele języków
  • Nowa funkcja zapisu BIOS
  • Nowa funkcja kontroli wentylatorów
  • Kontrola liczby klatek
  • Wsparcie dla konfiguracji wielu kart graficznych i Multi-GPU
  • Możliwość zapisu 5 trybów ustawień

Poprzedni artykułnVidia GeForce GTX 650 Ti Boost
Następny artykułGigabyte GV-N65TBOC-2GD
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.