fbpx
Strona głównaPcMod.plNewsyG-Menu - oprogramowanie do kontroli akcesoriów

G-Menu – oprogramowanie do kontroli akcesoriów

Agon by AOC udostępniło dla użytkowników oprogramowanie G-Menu. Pozwala ono zarządzać wszystkimi urządzeniami AGON by AOC – monitorami, myszami, klawiaturami, zestawami słuchawkowymi i podkładką pod mysz.

Z jednego miejsca możemy sterować podświetleniem RGB – AOC Light FX. Podświetlenie jest w pełni synchronizowalne pomiędzy wszystkimi częściami zestawu. W aplikacji ustawia się jego jasność, kolor, efekt i tempo, które będą zastosowane na pojedynczych akcesoriach lub pełnym zestawie. Spodziewany efekt można najpierw podejrzeć w aplikacji.

G-Menu

W przypadku monitorów mamy dostępne wszystkie opcje z poziomu menu ekranowego. Jest to bardzo wygodna forma zmiany ustawień wyświetlacza, bez potrzeby używania menu OSD.

Jeżeli chodzi o myszy, to G-Menu umożliwia kontrolę nad częstotliwością próbkowania i parametrem DPI. W klawiaturach jest natomiast regulacja częstotliwości powtarzania wciśniętego przycisku oraz jego opóźnienie. Użytkownicy słuchawek mogą zmieniać funkcje dźwięku, w tym efektu przestrzennego.

G-Menu

Wiele osób ucieszy możliwość przypisania dodatkowych funkcji do pojedynczych klawiszy. Nie zabrało także obsługi makr, jakże cenionych przez wielu graczy. Co ciekawe, owe nagrane makra, będą działały w aplikacjach i grach, które ich nie wspierają natywnie.

Użytkownicy mogą zapamiętywać profile dla siebie, ale też dzielić się nimi z innymi. W zakładce Wykryj istnieje możliwość przeglądania profili udostępnionych przez społeczność i zastosowania ich na własnych urządzeniach.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać