Fringe Wars – MOBA w klimatach kosmicznych bitew

0

Oasis Games zapowiedziało, że niedługo na rynku pojawi się gra Fringe Wars. Jest to połączenie klasycznych zasad gry MOBA, trybu współzawodnictwa oraz kosmicznych klimatów. Akcja rozgrywa się w przyszłości, którą rządzą potężne organizacje ponadnarodowe i korporacje. Zadaniem graczy jest przetrwać w tym nieprzyjaznym uniwersum, a przy okazji zdobyć pieniądze i rozwinąć potęgę swojego arsenału.

Tytuł oferuje dwa tryby przeznaczone do szybkiej gry. Pierwszym z nich jest Team Deathmatch. Są to drużynowe starcia trwające do 15 minut, w których każda eliminacja wrogiej jednostki zapewnia pięć punktów. Pierwsza drużyna, która zyska 100 punktów, wygrywa. Drugi z trybów to Team Domination, w którym celem jest kontrola nad rozmieszczonymi na mapie punktami zapewniającymi zasobami. Wraz z ilością kontrolowanych punktów, wzrasta mnożnik – pierwsza drużyna, która zapewni sobie wyznaczony poziom złóż, zwycięża.

Sercem gry jest możliwość ich modyfikowania. Każdy ze statków posiada 4 strefy, w których można zainstalować wymienialne elementy. Są to zarówno dodatkowe bronie, jak i moduły zapewniające nowe umiejętności: skoki w nadprzestrzeń, kamuflaż czy czasowe zwiększenie mocy. By zapewnić odpowiedni balans rozgrywki, niektóre statystyki statków, jak siła podstawowej broni, pozostają niezmienne. Niektórych ulepszeń nie da się też łączyć. Niemniej szeroka gama dostępnych modyfikacji o różnym poziomie rzadkości sprawia, że każdy z graczy może stworzyć swoją unikalną machinę bojową. Dostępne są także liczne opcje zmiany wyglądu swojego statku, takie jak style czy logo.