Fractal Design

Fractal Design wprowadził do oferty zasilacze Ion SFX-L Gold. Ich cechą szczególną jest modularne okablowanie oraz wysoka sprawność energetyczna. Obie jednostki są wykonane w standardzie SFX-L, dzięki czemu idealnie będą pasować do większości obudów ITX. Do chłodzenia wewnętrznych podzespołów wykorzystano 120 mm wentylator, który został wyposażony w tryb półpasywny.

Wspomniane wcześniej modularne okablowanie wykorzystuje przewody Fractal Design UltraFlex, które są wysoce elastyczne. Ma to umożliwić poprowadzenie ich w trudno dostępne miejsca w obudowie. Dodatkowo końcówki są w miarę elastyczne, co powinno ułatwić ich wpinanie w podzespoły.

Zasilacz ma przyznany certyfikat 80 PLUS Gold, co powinno się przekładać na wysoką sprawność energetyczną. Warto nadmienić, że producent zastosował japońskie kondensatory. W zasilaczu znajdziemy następujące zabezpieczenia: Over Power Protection, Over Voltage Protection, Short Circuit Protection, Under Voltage Protection, Over Current Protection and Over Temperature Protection.

Ion SFX-L Gold dostępny już w sprzedaży w dwóch wersjach: 500 W i 650 W, w cenach odpowiednio 90 dolarów i 115 dolarów.