FotoCon 2016 przyciągnął 240 osób z 18 krajów świata

0

FotoCon 2016 odbył się w weekend 5-7 sierpnia w malowniczej miejscowości Wleń. To niewielkie miasteczko stało się na kilka dni światową stolicą cosplayu, a okoliczne ruiny, mosty i lasy przeistoczyły się w najprawdziwsze fotograficzne studia pełne postaci rodem z bajek, filmów oraz gier. Podczas drugiej edycji pojawiło się aż 239 uczestników, w tym 90 cosplayerów oraz 79 foto i wideografów.

Wielu z nich przybyło z bardzo daleka, ponieważ z aż 18 różnych krajów zamieszkania, na liście których znaleźć można np. USA, Chiny czy Włochy. Dodać należy, że FotoCon jest imprezą zamkniętą, a wybrani zostali uczestnicy naprawdę zainteresowani zdjęciami oraz cosplayem. gościem specjalnym była Elena Kucheruk, znana bardziej jako Pugoffka – jedna z najlepszych fotografów cosplayowych na świecie. Głównym partnerem imprezy został Techland – wydawca i developer gier na komputery stacjonarne i konsole.

W tym roku wejście na FotoCon 2016 było całkowicie darmowe, a organizatorzy zapewnili uczestnikom nocleg, wyżywienie, a nawet przejazdy do różnych lokacji na sesje zdjęciowe. W okolicy Wlenia znaleźć można prawdziwe ruiny zamku, pałac, przepiękny kościół, hodowlę alpak, ogród japoński czy też po prostu malownicze lasy.