Firma Intel zainwestuje ponad 7 miliardów dolarów w fabrykę Fab 42

0

Firma Intel zainwestuje ponad 7 miliardów dolarów w fabrykę Fab 42 w stanie Arizona. Pozwoli to na stworzenie ponad 3000 nowych miejsca pracy dla m.in. techników czy wyspecjalizowanych inżynierów. Fab 42 będzie zajmował się produkcją procesorów w technologii 7 nanometrów. Zakład ruszy za 3-4 lata i będzie najbardziej zaawansowaną na świecie fabryką półprzewodników.

Chipy wykonane w technologii 7 nanometrów pozwolą na osiągnięcie jeszcze wyższej wydajności komputerów stacjonarnych. Poprawią także działanie rozwiązań z zakresu data center, czujników i innych profesjonalnych urządzeń. Wspomniane układy scalone będą także napędzały rozwój sztucznej inteligencji, autonomicznych samochodów czy technologii wykorzystywanej w medycynie. Rozwiązania z wszystkich wymienionych wyżej dziedzin do poprawnego działania wymagają jak największej mocy obliczeniowej, dostępu do najszybszych sieci i najbardziej zaawansowanych centrów przechowywania danych.

Firma Intel zatrudnia przeszło 50 000 osób i wspiera bezpośrednio prawie pół miliona miejsc pracy w USA w wielu różnych branżach, takich jak logistyka, kanały dystrybucji czy producentów, którzy wykorzystują w swoich urządzeniach m.in. procesory.