Film Assassin’s Creed będzie dostępny w technologii VR

0

Wytwórnie filmowe 20th Century Fox i Ubisoft Motion Pictures oraz studio Practical Magic VR od jakiegoś czasu tworzą film Assassin’s Creed. Ma to być barwna opowieść, na motywach znanej serii gier studia Ubisoft Montreal. Film ma zostać stworzony m.in. w technologii wirtualnej rzeczywistości, z wykorzystaniem sprzętu AMD Radeon Pro Duo oraz zestawu narzędzi LiquidVR SDK. Dzięki wykorzystaniu platformy AMD, producenci byli w stanie wykorzystać w swojej pracy niezwykle duże tekstury i złożoną geometrię. Wszystko po to, aby jak najlepiej oddać niezwykły charakter i klimat takich miejsc jak Malta, Hiszpania czy Londyn.

Assassin’s Creed

Assasin’s Creed VR powstawał w na całym świecie, podczas kolejnych etapów produkcji wersji kinowej filmu. Światowa premiera hitu z Michaelem Fassbenderem i Marion Cotilliard w rolach głównych zaplanowana jest na 21 grudnia 2016 roku.

Matthew Lewis, prezes Practical Magic VR tak skomentował całość:

Stworzenie tak złożonego i wciągającego wirtualnego świata wymagało niesamowitej mocy obliczeniowej. Poprosiliśmy zatem AMD o ich najnowszą kartę Radeon Pro Duo, zaprojektowaną od podstaw z myślą o technologii VR. O tym czy dana technologia VR jest doskonała lub jedynie dobra decydują detale. W przypadku Radeon decydują o tym unikalne funkcje AMD, jak asynchroniczność obliczeniowa czy technologia LiquidVR – powiedział. Korzystaliśmy z platfromy Radeon Pro Duo i technologii LiquidVR podczas całego cyklu produkcyjnego Assasin’s Creed VR nie bez powodu. Zapewnienie fanom doświadczeń świata wirtualnej rzeczywistości w najwyższej jakości wymaga ścisłej współpracy między kreatywnością a technologią. AMD pomaga nam przesuwać znane dotąd granice technologii VR.

Assassin’s Creed

Roy Taylor, wiceprezes AMD:

AMD nieustannie wzmacnia swoją pozycję lidera w zakresie rozwoju technologii wirtualnej rzeczywistości, dlatego współpraca z twórcami i dostawcami treści VR jest dla nas kluczowa. Zapewniając moc obliczeniową i narzędzia niezbędne twórcom Assasin’s Creed VR, AMD staje się potężną siłą wśród światowej klasy studiów filmowych i produkcyjnych.

Zachary Eller, wiceprezydent 20th Century Fox:

20th Century Fox, New Regency i Ubisoft Motion Pictures są zachwycone współpracą z AMD podczas tworzenia wersji Assasin’s Creed VR, która pozwoli widzom i fanom przeżywać wybrane momenty z filmu w zupełnie nowej odsłonie. Zaawansowane technologie dają gwarancję, że ta rozrywka na najwyższym światowym poziomie dotrze do największej możliwej liczby widzów na całym świecie.