W październiku w Poznaniu bije serce polskiego gamingu – Poznań Game Arena 2021. Dlatego też 21.10.2021 odbędzie się także Festiwal Gier Historycznych i Zaangażowanych Społecznie 2021. W czasie jego trwania będzie można przekonać się, jak dzięki grom można zadawać pytania dotyczące przeszłości, jak można przez nie poznawać mechanizmy rządzące społeczeństwem, i co gry mogą mieć do powiedzenia w kwestiach zdrowia i choroby.

W czasie trwania festiwalu pojawią się dyskusje, w których udział wezmą m.in.:

  • Jakub i Katarzyna Kisiel — twórcy powstającej gry o szermierce historycznej Hellish Quart,
  • Wacław Kulczykowski i Mateusz Sokalszczuk — autorzy popularyzujących archeologię gier Excavate! i Waterworks!,
  • Agnieszka Mulak — jedna ze scenarzystek gry Gamedec,
  • Paweł Miechowski — reprezentujący 11bit Studios, twórców This War of Mine oraz Frostpunka),
  • Artur Ganszyniec — scenarzysta m.in. pierwszego Wiedźmina oraz gier Wanderlust
    i Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest,
  • Filip Hillesland (reżyser) i Michał Gembicki (wydawca) – pracujący nad grą Best Month Ever!

Uczestnicy będą mieli okazję zagrania w najlepsze polskie gry, które poruszają tematy historyczne i ważne problemy społeczne.

Festiwal Gier Historycznych i Zaangażowanych Społecznie 2021 będzie odbywał się na terenie Międzynarodowych Targów Poznaśkich w godzinach od 12:00 do 18:00.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOgamearena.pl
Poprzedni artykułrallen i snatchie dołączają do Anonymo Esports!
Następny artykułCo pokaże 11 bit studios na targach Poznań Game Arena 2021?
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.