Evolve Stage 2 przechodzi na model free-to-play

0

Kojarzycie strzelankę Evolve Stage 2? Kilka dni temu studio Turtle Rock postanowiło zmienić model biznesowy gry i z całkowicie płatnej opcji, zrobiono wersję free-to-play. Jednym z powodów tej zmiany jest małe zainteresowanie produktem, niż zakładał model biznesowy. Deweloperzy chcąc ratować tytuł, musieli podjąć stanowcze działania.

Na razie nie wiadomo, jak dokładnie będzie wyglądał cały model free-to-play. Chodzi mianowicie o to, jaką zawartość podstawową otrzymają wszyscy po założeniu konta i odpaleniu klienta, a co będzie dostępne do kupienia w sklepie.

Evolve to sieciowa strzelanka, w której gracze łączą się w drużyny i muszą zabić potężnego potwora. Z każdą misją przeciwnik ewoluował i stawał się silniejszy.

Warto także wspomnieć że na porażkę gry przyczynił się model biznesowy. Otóż po zakupieniu podstawowej wersji gry, dokupienie do niej dodatków kosztowało dość sporo. Wyglądało to tak, jakby twórcy wcześniej przygotowali wszystko, wycięli i chcieli na tym zarobić.

Na koniec dość ważna informacja dla wszystkich graczy, którzy zakupili grę. Otóż otrzymają oni status Founders Status, dzięki któremy będą mieli dostęp do różnych dodatków i przedmiotów. W tym będzie 3000 srebrnych kluczy.