Eve Online będzie miało opcję gry free2play od listopada 2016 roku

0

CCP Games ujawniło plany odnośnie nadchodzącego dodatku Clones States. Będzie to jedna z największych zmian od czasów istnienia gry. Chodzi mianowicie o podział graczy na tych co płacą abonament oraz tych, co będą mogli grać za darmo. Postanowiono zrobić z tego wątek fabularny i podzielić na dwie grupy: Alpha Clones i Omega Clones. Oczywiście zmiany te zostały wcześniej uzgodnione z przedstawicielami graczy z grupy Council of Stellar Management, stworzonej w 2008 roku.

Alpha Clones będą posiadały najprostszy zestaw umiejętności do trenowania. Ograniczeni będą w sprzęcie, tj. statkach, broni i modułach do swojej własnej frakcji. Dodatkowo zdobywanie doświadczenia będzie szło o wiele wolniej.

Omega Clones będą to odpowiedniki płatnych subskrypcji dostępnych obecnie, ze wszystkimi możliwościami, jakie oferuje frakcja i cały wszechświat.

Nowe rozszerzenie doda także nowy model statku, zmiany do obecnie istniejących, a także nową strukturę zwaną Industrial Arrays. Data oficjalnej premiery ma zostać ujawniona w najbliższym czasie.