European Masters 2018 – cykl turniejów League of Legends

0

ESL rozpoczęła cykl turniejów League of Legends o nazwie European Masters 2018. Są to rozgrywki przeznaczone dla najlepszych drużyn League of Legends, które nie występują w najwyższej klasie rozgrywkowej – LCS. Rywalizacja skierowana jest do półprofesjonalnych zawodników ze wszystkich zakątków Starego Kontynentu. Istotną rolę w odgrywać będzie również Polska.

European Masters 2018

Po pierwsze, rodzime drużyny będą mogły dostać się do międzynarodowych zmagań biorąc udział w ESL Mistrzostwach Polski. Po drugie, jak zostało już zapowiedziane, finały letnich rozgrywek European Masters zostaną rozegrane w Polsce, a za ich organizację odpowiadać będzie ESL Polska.

Burmistrz miasta Leicester, Peter Soulsby, który zlecił kosztującą 3,6 miliona funtów renowację Haymarket Theatre w Leicester, z radością przyjął wiadomość o tym, że właśnie w tym miejscu zostaną rozegrane finały European Masters.

Leicester jest utożsamiane z kreatywnością i innowacyjnością, dlatego cieszę się, że miasto staje się częścią tak szybko rosnącego rynku esportowego – przyznał Peter Soulsby. – Mam nadzieję, że fani, którzy tłumnie zgromadzą się w Haymarket Theatre, będą czerpać radość z rywalizacji. Już nie możemy się doczekać, aby powitać ich w Leicester!

W dniach 14-17 kwietnia odbyła się faza grupowa, a 19-22 kwietnia miały miejsce mecze fazy pucharowej. Finały rozegrane zostały 29-29 kwietnia w Haymarket Theatre w Leicester.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments