ESL Pro League odbędzie się na Malcie

0
117
ESL Pro League Season 19
Fot. ESL/Bart Oerbekke

Faza grupowa 16. sezonu ESL Pro League odbędzie się w środowisku LAN-owym 31 sierpnia – 25 września, natomiast faza play-off odbędzie się z udziałem publiczności 17 września – 2 października.

ESL Gaming, część ESL FACEIT Group, oraz Ministerstwo Gospodarki, Funduszy Europejskich i Gruntów poprzez fundację GamingMalta, ogłosiły wczoraj przedłużenie współpracy przy ESL Pro League do końca 20. sezonu. Dzięki partnerstwu Malta będzie miejscem goszczącym największe i najdłużej trwające rozgrywki Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) z pulą nagród wynoszącą 850 000 dolarów na sezon, poprzez sprowadzenie na śródziemnomorską wyspę zarówno drużyn z fazy Conference Stage, jak i fazy grupowej.

“Byliśmy dumnym partnerem GamingMalta przez ostatnie dwa lata ESL Pro League i nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwi z możliwości zorganizowania nadchodzących sezonów naszej głównej ligi CS:GO na Malcie” – powiedział Brian Krämer, General Manager, CS:GO w ESL Gaming. “Razem z GamingMalta nie tylko oferujemy doskonałe środowisko dla najlepszych drużyn z całego świata, ale także nadal podkreślamy naszą podstawową zasadę tworzenia świata, w którym każdy może zostać kimś poprzez aktywacje dla aspirujących graczy CS:GO w tym regionie”.

Umowa przedłużająca współpracę będzie trwać do końca 2024 roku i skupi się na rozwoju i wspieraniu lokalnego ekosystemu e-sportowego poprzez lokalne turnieje i konferencje, ustanawiając tym samym struktury rozwoju niezbędne do zaoferowania aspirującym graczom i zespołom z Malty możliwości wejścia na profesjonalny poziom.

Silvio Schembri – Minister gospodarki, funduszy europejskich i gruntów rządu Malty, przyjął  partnerstwo następującymi słowami:

“Nasza wizja pozycjonowania Malty jako hubu esportowego znakomite efekty, a ciągłość partnerstwa z ESL będzie pokazywać gamingowy ekosystem na Malcie jako Home of Gaming Excellence – miejsce świetności gier, witając najlepszych zawodników esportowych na naszej wyspie w nadchodzących latach”. Ivan Filletti, CEO fundacji GamingMalta dodał “Rozwijanie lokalnego ekosystemu esportowego jest istotną częścią naszych strategicznych wysiłków, aby zapewnić społeczność, że budujemy silną strukturę esportową. Nasze partnerstwo z ESL nie tylko sprawia, że gościmy międzynarodowe turnieje ESL na Malcie, ale też współtworzymy koncepcję “od zera do bohatera”, dzięki której lokalni gracze uczestniczą w lokalnych wydarzeniach ESL, szkoleniach ze zdolności przywódczych i zrównoważonym środowisku biznesowym esportu”.

ESL Gaming i GamingMalta po raz pierwszy połączyły siły w 2020 roku, aby stworzyć możliwości na wszystkich poziomach ścieżki “od zera do bohatera” oferowanej przez ekosystemy esportowe ESL Gaming. Co więcej, współpraca pozwoliła Malcie ugruntować swoją pozycję jako śródziemnomorska stolica esportu, a jednocześnie pomóc ESL Gaming w dostarczaniu ekscytujących i najwyższej jakości treści i transmisji ESL Pro League dla fanów na całym świecie, pomimo wyzwań, jakie stawiała globalna pandemia.

“Partnerstwo z GamingMalta ukształtowało doświadczenie ESL Pro League dla fanów CS:GO w ciągu ostatnich dwóch lat i jestem dumny, że dalej będzie je kontynuować” – powiedział Alex Inglot, Commissioner ESL Pro League. “Współpraca  stała się istotną częścią tożsamości ligi i nie możemy się doczekać, aby najlepsi gracze na świecie rywalizowali ze sobą w wyjątkowym środowisku tej pięknej śródziemnomorskiej wyspy”.

Rozpoczynająca się 31 sierpnia faza grupowa 16. sezonu ESL Pro League obejmie 15 drużyn partnerskich Louvre oraz dziewięć drużyn zakwalifikowanych przez ESL CS:GO World Ranking lub ESL Pro League Conference Stage podczas DreamHack Summer w Jönköping w Szwecji, które spotkają się na Malcie, by walczyć o jedno z dwunastu miejsc w fazie play-off, która będzie miała miejsce w dniach 27 września – 2 października.

Faza play-off 16. sezonu ESL Pro League odbędzie się przed publicznością na żywo, jednak dostępność miejsc jest ograniczona. Sprzedaż biletów rozpocznie się 5 września, a więcej szczegółów zostanie ogłoszonych wkrótce.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułPodsumowanie fazy grupowej BLAST Premier: Fall Groups 2022
Następny artykułAMD zaprasza na transmisję – together we advance_PCs
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.