ESL i Poznań Game Arena ogłosiły nawiązanie współpracę. Dzięki takiemu obrotowi spraw, finały ESL Mistrzostw Polski 2018 odbędą się podczas Poznań Game Arena 2018. Nadchodzące sezony ESL Mistrzostw Polski rozpoczną się od kwalifikacji, które mają wyłonić ostatnich uczestników fazy ligowej. Zasadniczy etap składać się będzie z siedmiu kolejek, z których najlepsze drużyny awansują do rozgrywek lanowych.

Każdy z sezonów ESL Mistrzostw Polski zakończy się podczas finałów lanowych. Zwieńczenie 16 edycji odbędzie się w katowickiej ESL Arenie, zaś w kolejnej odsłonie ESL MP najlepsi gracze wystąpią podczas targów Poznań Game Arena.

ESL i Poznań Game Arena ogłosiły współpracę w kwestii rozgrywek 1

Podobnie jak w 2017, w 2018 roku ESL Mistrzostw Polski również będą kolejnym krokiem do międzynarodowej kariery. Kontynuacja współpracy ESL i Riot Games oznacza awans mistrzów League of Legends do europejskich rozgrywek. Tym razem zdobywca trofeum zagra w Pucharze Europy, w którym zmierzy się z najlepszymi zespołami z kilku krajów. Zwycięzcy zmagań CS:GO drugi raz z rzędu zapewnią sobie miejsce w Mountain Dew League, czyli przedsionku ESL Pro League – najbardziej prestiżowej ligi na świecie.

To jedyna szansa, by z polskiej ligi awansować do europejskich rozgrywek Riot Games i ESL, tym samym otwierając sobie możliwość do rywalizacji z drużynami z innych krajów.