ESL organizuje V4 Future Sports Festival dla Grupy Wyszehradzkiej

0

ESL organizuje V4 Future Sports Festival, czyli zmagania dla esportowców z państw należących do Grupy Wyszehradzkiej. Najlepsi zawodnicy z kwalifikacji online odbywających się w Polsce, Słowacji, Czechach i na Węgrzech spotkają się 23-25 marca 2018 roku w Budapeszcie, by wyłonić mistrzów pierwszej edycji V4. Zawodnicy rywalizować będą w czterech konkurencjach: Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, FIFA 18 i Clash Royale.

Łączna pula nagród to aż 1 000 000 euro: 500 000 euro w CS:GO, 300 000 euro w LoL-u, po 100 000 euro w FIFA 18 i Clash Royale.

W ramach tej inicjatywy zaplanowano turnieje w sporty tradycyjne, jak i tzw. „sporty przyszłości”. Można się zatem spodziewać chociażby pokazów dronów oraz meczów piłki nożnej rozgrywanych przez roboty.

Twarzą esportowej części V4 Future Sports Festival został László Cseh, jeden z najlepszych pływaków w historii Węgier. Cseh w swojej karierze zdobył m.in. srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich oraz tytuły mistrza świata i Europy. Jak twierdzi, sporty elektroniczne i tradycyjne doskonale się uzupełniają. Sam otwarcie mówi również o tym, że jest wielkim fanem gamingu – Granie w gry pomaga mi się zrelaksować i skoncentrować. Sprawia, że szybciej się regeneruję po dniu pełnym treningów.