Oficjalnie: ESL One Rio Major 2020 odwołany! Zapowiedziano Intel Extreme Masters Global Challenge 2020 w Kolonii!

0
Fot. blog.counter-strike.net - ESL One: Road to Rio

Na pewno nie w tym roku. ESL One Rio Major 2020 oficjalnie odwołany. Mogliśmy się tego spodziewać, tym bardziej że pierwotnie turniej miał odbyć się w maju tego roku, później przełożono go na listopad 2020, aż w końcu ESL i Valve podjęli ostateczną decyzję, że w tym roku go nie będzie. Jednak temat powróci, gdy sytuacja epidemiologiczna na świecie się polepszy, ale to nie wszystko. W grudniu kolejny turniej: Intel Extreme Masters Global Challenge.

ESL One Rio Major 2020 początkowo miał odbyć się już w maju 2020 roku, ale z uwagi na pandemię koronawirusa organizatorzy zdecydowali się na przełożenie go w czasie o ponad pół roku. Tym bardziej, że powoli zbliża się listopad, więc trzeba było podjąć ostateczne decyzje w sprawie brazylijskiego turnieju. ESL poinformowało, że event zostaje odwołany, ale oczywiście jak sytuacja na świecie zmieni się i polepszy, to temat Majora będzie poruszany ponownie.

Komentarz Michała “Carmaca” Blicharza:

– Z wielkim smutkiem musieliśmy odwołać Majora, ale robimy wszystko co możemy, aby wznowić turnieje organizowane w dany sposób, tak szybko jak to możliwe. IEM Global Challenge będzie naszym pierwszym krokiem w tym kierunku. Wszystkie plany mogą oczywiście ulec zmianie, ponieważ nadal monitorujemy wskazówki dotyczące sytuacji COVID-19, a głównym priorytetem ESL jest zdrowie i dobre samopoczucie drużyn, trenerów, menedżerów i załogi – mówi Michał „Carmac” Blicharz, wiceprezes ESL ds. Pro Gamingu.

Brak Majora, ale kolejny turniej już w grudniu

Pomimo braku turnieju o tej randze, będziemy mogli oglądać coś innego, a mianowicie: Intel Extreme Masters Global Challenge, który odbędzie się w dniach 15-20 grudnia 2020 w niemieckiej Kolonii. Co więcej, będzie to pierwszy turniej LAN-owy po tak długiej przerwie, chyba że sytuacja na świecie w jakikolwiek sposób zmieni się.

Witaj Kolonio po raz drugi!

Do niemieckiego miasta przyjedzie osiem zespołów z Europy oraz tyle samo z Ameryki Północnej. Turniej zostanie rozegrany w studiu, natomiast pula nagród wyniesie 500.000 dolarów.

Więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Global Challenge.

Dla przypomnienia, pierwszym zespołem z Europy, który zakwalifikował się na Majora był zespół z Francji – Team Vitality. Jeśli chodzi natomiast o region Oceanii, tam drużyną która zakwalifikowała się do Majora było Renegades.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Poznaliśmy zespoły, które zostały zaproszone bezpośrednio przez organizatorów do turnieju DreamHack Open Fall 2020, który miał być kwalifikacjami do ESL One Rio Major 2020, ale jak wiadomo, w tym roku Major został odwołany. […]