Od końca 2017 roku świat esportu aktywnie wspiera Mercedes-Benz. Jest on partnerem i współorganizatorem turniejów ESL One Katowice powered by Intel 2018. Nowy trend wpisuje się bezpośrednio w kontynuację kampanii „Grow up”, promującej młodzieńczą twarz Mercedes-Benz oraz bestsellerowe kompaktowe modele z gwiazdą. Już w ten weekend, 24 – 25 lutego 2018 w Katowicach odbędzie się turniej ESL One w wieloosobowej grze strategicznej DOTA 2.

ESL One Katowice powered by Intel 2018Drużyny ze światowej czołówki zawalczą o nagrody o łącznej puli 1 mln dolarów. Ich mecze będą śledzić tłumy widzów w katowickim Spodku oraz w sieci, za pośrednictwem streamingu. Równocześnie do turniejowych rozgrywek odbędzie się plebiscyt na najcenniejszego gracza – MVP, wybieranego również głosami publiczności. Zwycięzca otrzyma nowy egzemplarz wybranego kompaktowego Mercedesa.

ESL One Katowice powered by Intel 2018

Dla gości imprezy Mercedes-Benz przygotował wiele atrakcji – m.in. możliwość odbycia jazd testowych najnowszymi modelami oraz konkursy z nagrodami, w których będzie można wygrać zdalnie sterowane, miniaturowe Gelendy. Takie same modele otrzyma każdy z uczestników turnieju.

Podczas turnieju ESL One w Katowicach, po raz pierwszy w Polsce, zadebiutuje też najnowsza Klasa A.