Pod koniec października miała miejsce pierwsza edycja ESL One Hamburg powered by Intel 2017. Był to największy festiwal DOTA 2 w Europie. Odbył się on na terenie Barclaycard Arena w Hamburgu w dniach 28-29 października 2017. W puli nagród znajdowało się aż milion dolarów. Walczyło o nią, aż osiem najlepszych zespołów DOTA 2 z całego świata. Każdego dnia pojawiło się ponad 10 000 fanów, a rozgrywki online śledziło 25 milionów unikalnych użytkowników

ESL One Hamburg powered by Intel 2017

Materiały związane z zawodami w Hamburgu emitowane były na platformach takich jak Twitch, Facebook, Twitter, YouTube, HuomaoTV i Douyu. Oglądało je ponad 1.5 miliona widzów z całego świata.

ESL One Hamburg powered by Intel 2017

Na najwyższym stopniu podium stanęła ekipa Virtus.pro, która na ESL One Hamburg powered by Intel 2017 dostała się poprzez kwalifikacje dla regionu CIS. W wielkim finale Virtus.pro pokonało wynikiem  2-0  Team Secret.

ESL One Hamburg powered by Intel 2017

Zapewniło sobie dzięki temu 750 punktów kwalifikacyjnych do The International 8 i zgarnęło pierwszy mistrzowski tytuł. Ponadto, reprezentujący barwy Virtus.pro zawodnik Solo, został wybrany MVP turnieju, dzięki czemu otrzymał nagrodę specjalną w postaci nowego samochodu Mercedes-Benz wartego aż 50 000 euro. Firma Mercedes-Benz na ESL One Hamburg podczas trwania turnieju aktywnie angażowała się w zapewnienie zawodnikom komfortowych warunków. Zapewniła bowiem wszystkim drużynom personalizowane samochody i zadbała o transport pomiędzy Barclaycard Areną i hotelem dla wszystkich graczy i pracowników.

Ponadto, podczas ceremonii otwarcia niemiecki artysta TheFatRat zaprezentował oficjalny utwór ESL One Hamburg 2017 „Hear Oblivion”.