ESL One: Cologne 2020: Poznaliśmy grupy regionu Europy oraz Ameryki Północnej – zapowiedź grupowa

Fot. ESL - Helena Kristiansson

Przed weekendem organizatorzy turnieju ESL One: Cologne 2020 zaprezentowali regionalne grupy, w których przyjdzie zmierzyć się zespołom. W jednej grupie mamy aż czterech Polaków, którzy rywalizować będą z innymi, najlepszymi formacjami na świecie. Jeśli chodzi o cały turniej, wydaje się że będzie on najciekawszy właśnie w Europie. Z tego regionu jest aż szesnaście zespołów. Co ciekawe, w grupie B znalazły się aż trzy formacje z reprezentujące Francję, tak więc mecze “derbowe” również będą.

ESL One: Cologne 2020 – grupy regionu europejskiego:

Grupa AGrupa B
BIG ClanTeam Vitality
Complexity GamingG2 Esports
Natus VincereFaZe Clan
Ninjas In PyjamasFnatic
OG EsportsAstralis
MousesportsHeroic
MAD LionsMIBR
SproutTeam Heretics

 

ESL One: Cologne 2020 – grupy regionu Ameryki Północnej

Grupa AGrupa B
FURIA EsportsEvil Geniuses
Gen.G EsportsTeam Liquid
100 ThievesCloud9
Chaos Esports ClubTriumph

 

Na pewno z dużym zainteresowaniem będą oglądane mecze z udziałem polskich zawodników w zagranicznych zespołach. Jest to jeden z tych turniejów, gdzie faktycznie możemy obserwować w grze więcej, niż jednego Polaka. Rywale drużyn z polskimi zawodnikami w składzie nie są łatwi. Z pewnością będzie to trudny turniej dla naszych reprezentantów, tym bardziej ESL One: Cologne 2020 to tak naprawdę pierwszy, większy turniej po przerwie wakacyjnej. Nie ma zdecydowanego faworyta, który może zdominować region europejski, więc tym bardziej rywalizacja będzie ciekawa.

Ciekawie może być również w Ameryce Północnej. Jak wiadomo, w jednym zespole w grupie B były zmiany. Chodzi oczywiście o amerykańską formację Team Liquid, w której gra nowy zawodnik Michael “Grim” Wince. I chociaż miał swój debiut już podczas pierwszego turnieju po przerwie wakacyjnym, którym (w chwili pisania tekstu) jest DreamHack Open Summer 2020 w Ameryce Północnej, tak ESL One w Kolonii to zupełnie inny turniej. Tak jak pisałem na początku, rywalizacja w tej części świata z pewnością będzie ciekawa, bowiem tutaj również poziom rozgrywek jest dość wyrównany.