ESL Mistrzostwa Polski 2017 powoli zbliżają się do końca. Finały tego wspaniałego wydarzenia odbędą się w dniach 29 – 30 kwietnia w katowickiej ESL Arenie. w sobotę odbędzie się mecz o 3. miejsce w League of Legends i półfinały CS:GO, zaś w niedziele czekają nas wielkie finały. W LoL-a oba pojedynki rozegrane zostaną w systemie BO5 (do trzech wygranych map), zaś w CS:GO wszystkie spotkania toczyć będą się w systemie BO3 (do dwóch wygranych map).

Stawka jest wysoka, bo w puli nagród znalazło się aż 150 000 złotych, z czego 80 000 złotych przypada na turniej League of Legends, zaś 70 000 zł na CS:GO. Dodatkowo wszyscy uczestnicy lanowych finałów będą mieli zapewnione pełne wsparcie organizatora w kwestii zakwaterowania, wyżywienia, a także transportu pomiędzy hotelem a ESL Areną.

W turnieju League of Legends, który organizowany jest we współpracy z Riot Games, w puli nagród znalazło się 80 000 złotych, zaś w CS:GO – 70 000 złotych. O komentarz turniejów LoL-a zadba Michał „Avahir” Kudliński wraz z Teamem Frenzy, a rozgrywki CS:GO poprowadzą Maciej „Morgen” Żuchowski i Kuba „KubiK” Kubiak.

Ograniczona liczba kibiców będzie mogła śledzić zmagania w ESL Arenie na żywo. Więcej informacji na temat możliwości pozyskania wejściówki na finały ESL Mistrzostw Polski w Katowicach pojawi się w późniejszym terminie.

Uczestnicy katowickiego turnieju wyłaniani są w eliminacjach internetowych, które zakończą się 25 kwietnia.