Już niedługo targi Gamescom 2017, a na nich odbędzie się ESL Arena. Odwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję uczestnictwa w największej esportowej produkcji w historii tej imprezy. W strefie, dostępnej w dniach 23-26 sierpnia, znajdą się dwie Sceny Esportowe. W Esports Zone będzie można wziąć udział w konkursach, sprawdzić dema najnowszych gier czy otrzymać autograf od profesjonalnych zawodników.

W ESL Arenie będzie można zagrać zarówno w nowe tytuły, jak i klasyczne dla ESL gry: PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS, Blade & Soul, Counter-Strike: Global Offensive, CROSSFIRE, FIFA 17, League of Legends, Project CARS I Rainbow Six: Siege.

W ESL Playground powered by Red Bull każdego dnia będą się toczyły otwarte turnieje w FIFA 17, Rocket League i Clash Royale. Prócz tego będzie można zagrać w grę The Unspoken na Oculus VR. Fani spotkają i porozmawiają z reprezentantami ESL, a także spróbują szczęścia w losowaniu nagród i przygotowanych zajęciach warsztatowych.

Od wtorku do czwartku w Strefa Twitch będzie obfitowała w wiele atrakcji! Odwiedzający będą mogli wziąć udział w pokazach z udziałem największych wydawców gier. Na piątek i sobotę zaplanowano aktywności związane z Partnerami Twitch, zaś przez wszystkie dni prowadzona będzie specjalna scena kreatywna. Ponadto, Strefę Twitch wypełnią stanowiska do grania w H1Z1, strefa streamerów Intel oraz strefa meet&greet przeznaczona dla czołowych twórców. Po raz pierwszy na targach gamescom Twitch zapewni stoisko, gdzie odwiedzający będą mogli kupić produkty z limitowanych edycji.

W Hali 5 stanie ESL Shop, w którym odwiedzający znajdą produkty związane z drużynami esportowymi, a także gadżety z najlepszych gier. Lenovo, MEDION, NEXON, PDP, Bluehole, Robert Space Industries, Square Enix i Wüstenrot zorganizują specjalne aktywności na swoich gamingowych stoiskach, które znajdą się w ESL Arenie. Wśród nich prowadzone będą spotkania, rozdawanie autografów, mecze pokazowe, konkursy gamingowe i wiele więcej.